112ye-gelen-asilsiz-ihbarlar-konusunda-uyardilar_5140_dhaphoto1Dalaman’da düzenlenen ’112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ etkinliklerinde konuşan İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Olgun Şimşek, 112′ye gelen bazı asılsız ihbarların önüne geçmek için ay sonuna kadar bilgilendirmelere devam edeceklerini söyledi.

Dalaman İlçesi’nde ilk kez bu yıl düzenlenen ’112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ kapsamında Dalaman Atatürk Meydanı ve Dalaman Anadolu Lisesi bahçesinde kurulan stantta, sağlık ekiplerinin faaliyetleri anlatılıp, bilgilendirici broşürler dağıtıldı. Etkinliğe Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaş, Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Kurmay Yüzbaşı Erhan Turgut, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Olgun Şimşek, sağlık personelleri ve öğrenciler katıldı.

İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Olgun Şimşek, geçen yıl Muğla Sağlık Müdürlüğü’nün Sağlık Bakanlığı’na 112′yi ifade eden rakamlardan oluşan 1.12 tarihinin ’112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’ olarak kutlanmasını önerdiğini hatırlattı. 1-4 Aralık tarihleri arasının tüm Türkiye’de 112 Acil Sağlık Hizmetleri Haftası olarak kutlanacağını belirten Şimşek, “Bu kapsamda halkımızın görebileceği geniş alanlarda hem araçlarımızı tanıtıyoruz hem de yanlış ihbarların yapılması halinde oluşacak kötü durumları vatandaşlara anlatmaya çalışıyoruz. 112′ye gelen bazı asılsız ihbarların önüne geçmek için etkinliklere ay sonuna kadar devam edilecek. İlçedeki okullarda da bu konuları anlatıyor ve herkesin sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmasını sağlamak istiyoruz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest