ikigunde-(6)Bodrum Şehir Stadı’na kurulan dev baz istasyonu Bodrum Belediyesi tarafından kaçak ve ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

Kullanımı 10 yıllığına Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübüne geçen ancak kurulan baz istasyonundan kulüp yönetiminin de hiçbir bilgisi olmadığı öğrenilirken, baz istasyonunun Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından özel bir telefon operatörü firmasıyla yapılan protokol sonucunda Bodrum Şehir Stadı’na kurulduğu öğrenildi.

Geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günleri kurulan ve yaklaşık 30 metre uzunluğunda olan baz istasyonu 7 Temmuz Salı günü Bodrum Belediyesi tarafından mühürlenirken, mühür üzerindeki raporda şunlar yazılı:

“Bu inşaat kaçak ve ruhsatsız olduğundan 3194 sayılı imar kanunu’nun 32. Maddesine istinaden mühürlenerek durdurulmuştur. Yapı tespit krokisinde belirtilen ölçülerde beton zemin üzerine ahşap baraka, yaklaşık h:25 mt yüksekliğinde çelik totem ve beton zemin etrafının h:2.15 mt tel ile çevrilmiş olduğu tespit edilerek kullanıma hazır vaziyette mühürlenmiştir”.

Muhabir: Mehmet Can Meral

Paylaş
  • gplus
  • pinterest