20-yil-sonra-suMUSKİ ekipleri, Seydikemer İlçesi’nde 21 yıldır suyu bulunmayan Kayacık Mahallesi’ndeki evlere 350 metre hat çekerek su ulaştırdı. Mahalle sakini Yaşar Arslan, “MUSKİ’yi dün aradık, bugün suyumuzu getirdiler” dedi.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Seydikemer ilçesi Kayacık Mahallesi’nde 21 yıldır suyu bulunmayan mahalle sakinlerini suya kavuşturdu. 1994 yılından bu yana içme suyu sorunu yaşayan bölgede çalışma başlatan MUSKİ 6. Bölge Şube Müdürlüğü ekipleri, 350 metrelik içme suyu hattı çekerek 21 yıllık su sorununu çözdü.
“EKİPLER VATANDAŞLARLA İŞ BİRLİĞİ YAPTI”
Birçok noktada siyasi engellere takıldıklarını dile getiren Kayacık Mahallesi sakini Yaşar Arslan, MUSKİ’yle böyle bir sorun yaşamadıklarını dile getirdi. Köylerinin Seydikemer’e uzak olduğunu belirten Arslan, “1994 yılından beri mahallemizde su yok. 21 yıldır da başvurmadığımız yer kalmadı. Çoğu zaman siyaset karşımıza çıktı. Ancak dün MUSKİ’ye başvurduk, ekipler bugün çalışmalara başladı. Kısa süre içerisinde suyumuzu bağladılar. Bizler suya hasret kaldık. Bu yüzden suyumuza bir an önce kavuşmak için ekiplere yardım ettik. Artık su sorumuz ortadan kalktı” dedi.
“EŞİM HASTA, YATAĞINDAN KALKAMIYOR”
Mahalle sakini Hatice Arslan, torunlarına kendisinin baktığını belirterek şunları söyledi:
“Eşim bel fıtığından dolayı rahatsız, evde yatıyor. Maddi yetersizliklerden dolayı da hastalığına ancak çözüm bulabiliyoruz. Uzun süredir eşimin rahatsızlığından dolayı başvuru yapamadık. Komşularımız MUSKİ’ye dün suyun getirilmesi için başvuruda bulunmuşlar. Sağolsunlar onlar da bugün geldiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest