kemaliye-ilkokulu-(3)Muğla’nın Ortaca İlçesi Kemaliye Mahallesi’ndeki bir köy okulunda düzenlenen 29 Ekim Satranç Turnuvası miniklerin kıyasıya rekabetine sahne oldu.

Ortaca’daki Kemaliye İlkokulu’nda 29 Ekim Satranç Turnuvası düzenlendi. İki gün süren ve tüm okul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuva çekişmeli maçlara sahne oldu. Turnuva sonrasında düzenlenen ödül törenine Ortaca İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Nejat Yıldız ve Ekrem Gürhan, Okul Müdürü İlyas Akbal, Kemaliye Muhtarı Zeynel Altın, öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul öğretmenlerinin gözetiminde gerçekleştirilen maçlara ilgi yüksek olurken, eleme usulü yapılan turnuvaya 20 öğrenci katıldı. Okulda verilen satranç dersinin öğrenciler tarafından çok sevildiğini söyleyen Okul Müdürü İlyas Akbal, “Satranç dersi sayesinde okuldaki öğrencilerimizin satranca olan ilgisi arttı. Her yıl dönem başları ve sonlarında satranç turnuvası düzenliyoruz. Öğrencilerimiz ilçe ve il genelinde yapılan tüm turnuvalara katılıyor” dedi.

Şube Müdürü Mehmet Nejat Yıldız ise satranca gönül veren tüm öğrencileri desteklediklerini söyleyerek “Okulumuz öğrencilerinden neden bir Kasparov çıkmasın? Bizler inanıyoruz ki bizim öğrencilerimiz de başarılı birer satranççı olacak” diye konuştu.

Turnuvada dereceye giren ilk üç öğrenci Uğurcan Avcı, İlkem Şahin ve Gökçe Altın’a kupa verilirken diğer öğrencilere ise madalya verildi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest