-2'de-calisiyorlar-(1)Bodrum’da özel bir internet erişim firmasına ait fiber optik kablolarda bakım ve yenileme çalışması yapılıyor.

Tüm yurt ile birlikte Bodrum’da da etkili olan soğuk havaya rağmen vatandaşların internet hizmetinde herhangi bir aksama yaşamaması için çalışmalar gece yarısından sonra yapılıyor. Hava sıcaklığının -2 olarak ölçüldüğü ve kuzeyden esen sert rüzgarla birlikte -6 derece hissedildiği Bodrum’da taşeron bir firmada çalışan görevliler, 3 gün sürecek çalışmalarda vatandaşların internet ile alakalı sıkıntı yaşamaması için gece yarısından sonra çalıştıklarını belirterek “ Aslında çalışmalarımız sırasında internet bağlantısı kopmuyor ancak olası bir sıkıntı yaşanmaması için genellikle bu saatlerde çalışıyoruz” dediler.

Görevliler, sert rüzgarın etkisini azaltmak için geldikleri aracı kaldırımda çalıştıkları yere park ederek sabahın ilk ışıklarına kadar çalışmalarını sürdürdüler.

normale-donecek-(11)Önümüzdeki Hafta Normale Dönecek

Tüm yurt ile birlikte Bodrum’da da etkili olan soğuk hava yavaş yavaş etkisini kaybedecek.

Hafta başından bu yana tüm yurt ile Bodrum’da da etkili olan soğuk hava yerini mevsim normallerine bırakacak. Bodrum’da etkili olan soğuk hava nedeniyle termometreler -2’ye kadar düşerken kuzeyden esen sert rüzgar hissedilen sıcaklığı -6 dereceye kadar düşürmüş ve Bodrum’da pek rastlanılmayan görüntülere neden olmuştu.

Soğuk hava Cumartesi gününden itibaren etkisini kaybetmeye başlarken hava sıcaklıları Cumartesi ve Pazar günü için en yüksek 17, en düşük 4 derece olarak tahmin ediliyor.Pazar günü akşam saatlerinden itibaren bölgede beklenen yağış nedeniyle hafta başından itibaren sıcaklıkların mevsim normallerinde seyretmesi tahmin ediliyor.

 

 

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest