3-kurusluk-opera-milasli-sanatseverlerle-bulustu_7615_dhaphoto2Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Bertolt Brecht’in dünyaca ünlü, müzikal komedi türündeki oyunu ‘Üç Kuruşluk Opera’ ile tiyatro severlerle buluştu.

Yönetmenliğini Dağlar Uygur’un yaptığı ‘Üç Kuruşluk Opera’, Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda 9 gün boyunca 3 bin kişiye sahnelendi. Dağlar Uygur, Aslıhan Kumtepe, Sabahattin Akan, Ahsen Akın, Figen Akdeniz, Erdem Özkan, Cansu Akbaş, Orkun Tepeköylü, Mert Tireli, Gökhan Karakaya, Hazar Oral ve Ali Çoban’ın rol aldıkları, canlı müzik eşliğinde sergilenen oyun, büyük beğeni kazandı. Müzik Direktörü Tolga Günay’ın yan flüt, davul, gitar, Fatih Evcil’in piyano, keman ve Martin İvanov’un saksafon, klarnet, davul ve akordiyon ile sergiledikleri canlı performans, oyuncuların enerjisi ile birleşerek seyir kalitesi yüksek bir geceye sahne oldu.

Oyun; Milas’tan sonra 5 Mart’ta Aydın Şükran Güngör Sahnesinde, 19 Mart’ta Fethiye FKM’de ve 25 Mart’ta Muğla Gazi Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde, Nisan ayında İzmir Güzelbahçe ve Kuşadası’nda tiyatro severlerin karşısına çıkacak.

Kapitalist bir dünyaya Marksist bir eleştiri getiren oyun ilk kez 31 Ağustos 1928′de Berlin’deki Theater am Schiffbauerdamm’da sahnelendi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest