hatice-ataman-(3)Bodrum’da balıkçılıkla geçinen, iki çocuk ve iki torun sahibi çiftten 52 yaşındaki Hatice Ataman, 30 yıldır eşinin av dönüşünde, ağları tamir ediyor. Baba mesleğini sürdürdüğünü belirten Ataman, işini sevdiğini, çocuklarını bu sayede büyüttüklerini söyledi.

Gündoğan Mahallesi’nde eşi İbrahim Ataman ile balıkçılıkla geçinen iki çocuk ve iki torun sahibi Hatice Ataman, 30 yıldır ağ tamir ediyor. Ataman Oğlu adlı tekneyle sabah balığa açılan eşi İbrahim Ataman, öğlen döndükten sonra görevi eşi Hatice Ataman’a bırakıyor. Av sonrası yırtılan ve dolaşan ağları Hatice Ataman bir bir ayırıp, tamir ediyor.

Baba mesleğini sürdürdüğünü belirten Hatice Ataman, “Babam burada ilk balıkçılardan. Geçimimizi balıkçılıktan sağlıyoruz. Ben bunu zevkle yapıyorum, stres atıyorum. Bu işi yapmak bana kolay geliyor. Çocuklarımızı bu sayede büyüttük” dedi. Sıcakkanlı tavırlarıyla dikkat çeken Hatice Ataman, birçok kişinin kendini hatice-ataman-(2)ağ tamir ederken gördüğünde fotoğrafını çektiğini de anlattı.

Müşterilerine verdikleri balıkları Gündoğanlı balıkçılardan aldıklarını belirten otel sahibi Mustafa Türkoğlu, “Balıkçılarımızdan biri de Hatice Abla’dır. Babası Ahmet Amca burada ilk tanıdığım kişilerden. Balıkların mevsimi, nasıl pişirileceğini ondan öğrendim. Hatice Abla burada kendi ağlarını akşama kadar onarır” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest