aidat-(2)Bodrum’da bulunan milyon dolarlık villalarının aylık aidat bedelinin metrekareye 3,5 Euro olduğu ortaya çıktı. 

Türkiye’deki lüks villa aidatı tartışmalarına bir yenisi daha eklendi. Ünlü bir iş adamının villasını yüksek aidat nedeniyle sattığını iddia etmesi üzerine gözler Bodrum Cennet Koy’daki lüks villalara çevrildi. Site yönetimi 5 milyon Euro değerindeki villaların aylık aidat bedelinin metrekareye 3,5 Euro olduğunu açıkladı. Mandarin Oriental villalarının proje sahibi Astaş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Aşçı yazılı bir açıklama yaparak, aidatların lüks villalara göre uygun tutulduğunu belirtti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Vedat Aşçı, “The Residences at Mandarin Oriental Bodrum projemiz 600 dönüm arazi üzerine kurulu olup, 96 villa, 116 rezidans, sosyal tesisler, 2,5 km sahil şeridi, 6 km yol, tenis kortları, havuzlar, bahçeler ve farklı bir çok fonksiyondan oluşmaktadır. Projemizin yüzde 85’i yeşil alanlardan oluşup, bir milyona yakın bitki bulunmaktadır. Sitemizde kullanma suyu denizden revers osmos arıtma ile çok uygun şartlarda üretilmekte, özel tedarikçiden indirimli elektrik sağlanmakta ve enerji tasarruflu led aydınlatmalar kullanılmaktadır. Tüm bunların bakımı, onarımı ve işletmesi için sitemizde toplanan aidatlar metrekareye 3,5 Euro’dur. Aidat bedeli site sakinleri tarafından seçilen kat malikleri, yönetim kurulu ve Mandarin Oriental tarafından yıllık bütçeye göre onaylanarak belirlenmektedir. Sitemizde ödenen aidatlar dünyadaki örneklerine göre çok uygun olmakla birlikte, Türkiye’deki birçok siteye göre de yüksek değildir. Bu kadar kaliteli ve büyük alanlardan oluşan sofistike projenin metre kareye 3,5 Euro aidat ile işletiliyor olması da büyük bir başarıdır. Sitemizde en iyi kalitede hizmet sunulurken diğer taraftan da tasarruf için birçok önlem alınmaktadır” dedi.

Lüks Villaların Fiyatları 5 Milyon Euro’dan Başlıyor

Birçok sosyal hizmet sunan site Bodrum’un en güzel koylarından Cennet Koy’da bulunuyor. 5 milyon Euro’ya satılan lüks villalarda oturan isimler ise gizli tutuluyor. Dünyanın en iyi 5 resortu arasında yer alan lüks sitede prensler, prensesler, iş adamları, ünlüler ve dünya starlarına ait villalar bulunuyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest