coban-bulundu-(1)Seydikemer’de, geçtiğimiz yıl Mayıs ayında keçilerini otlatmak için evinden çıkan ve o günden bu yana tüm aramalara rağmen bulunamayan çoban Niyazi Gök, evine döndü.

Seydikemer ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde 24 Mayıs tarihinde evinden keçilerini otlatmak için giden ve bir daha dönmeyen Niyazi Gök için köylüler ve Jandarma seferber olmuştu. Ailesinin başvurusu üzerine Jandarmanın yanı sıra AKUT ve UMKE de aramalara katılmış, aramalar karadan ve havadan günlerce devam etmişti.

8 ay sonra aniden eve dönen çoban Niyazi Gök, psikolojisinin bozulması nedeniyle 8 ay boyunca ormanda saklandığını söyledi. İlk kez konuşan çoban Niyazi Gök “Ben kendimi kaybetmişim. Gittim kendime mahalle buldum. Sonra aklım başıma geldi. Ama çıkamadım korktum. Mevsimine göre ormandan yiyecek şeyler buldum. Orada ev vardı. Mercimek, pirinç, yağ gibi şeyler aldım. Bu kadar arandığımın farkında değildim. Korkmuştum. Annem rüyamda gece ölmüş oluyordu. Çocuklar bana öldüğünü söylüyordu. Gece gittim mezarlığın yanına içine girmeye çalıştım. Böyle korkularım oldu. Korkularım nedeniyle eve gelemedim. Allah’a şükür şimdi iyiyim” dedi.

Gök’e kavuşan yakınları da “Bize sevinç oldu. Çocukları, eşi üzülüyordu. Çocuklarını sevinçle görmek bize yetiyor. Bizi bu kadar başka şey mutlu edemezdi. 2 bayram nasıl geçti bilemiyoruz” diye konuştular.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest