ak-partili-adaylardan-muglaya-hizmet-sozu_4430_dhaphoto4Bodrum’da partililerle bir araya gelen AK Partili Muğla Milletvekili adayı Mehmet Tire ve Nihat Öztürk, göreve geldiklerinde oy veren vermeyen herkese eşit hizmet götüreceklerini söyledi.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği toplantıda partinin Muğla’dan 2′nci sıra adayı Nihat Öztürk ve 5′inci sıra adayı Mehmet Tire çalışmalar hakkında bilgi verdi. AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve eski ilçe başkanlarının da katıldığı toplantıda konuşan Mehmet Tire, Muğla’nın büyükşehir olmasıyla birlikte mahalle statüsüne geçen Gümüşlük Beldesi’nde belediye başkanlığı yaptığını ve Demokrat Parti’de iken istifa ederek Eylül 2013′te AK Parti’ye katıldığını anlattı. Tire, AK Parti’nin seçim beyannamesi konusunda “Tabir -i caizse AK Parti bu dönem kesenin ağzını açtı. Kim için açtı? Vatandaşımız, milletimiz, ülkemiz için açtı” diye konuştu.

Partinin kuruluşundan bugüne çeşitli kademelerde görev alan ve son olarak Muğla il başkanlığı görevinde bulunan Nihat Öztürk, turizmin geliştirilmesi gerektiğini söyleyerek milletin yeni hizmetler istediğini, bu yeni hizmetleri yapmak için çaba harcayacaklarını dile getirdi.

Bodrum’da geçen 22 Eylül’de yaşanan sel afetinin Türkiye’nin imajına zarar verdiğini belirten Öztürk “Yaşadığımız sel felakati sadece Bodrum’un karizmasını çizmedi. Muğla’nın, Türkiye’nin karizmasını da çizdi. Bodrum algısını sıkıntıya soktu. Doğal afetin, selin partisi olmaz. Önemli olan vatandaşımızın yanında olmak. Çünkü bizler vatandaşın karşısına çıktığımızda sadece AK Parti’ye hizmet edeceğiz diye yola çıkmadık. Bizim için tüm vatandaşımız eşit. 1 Kasım’da milletvekili seçilirsek ve hükümeti kurduğumuz zaman göreceksiniz tüm halkımızın hizmetkarı olmak en büyük gayemiz olacak” dedi. Selden etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileten Öztürk, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası’ndan sel ile ilgili dosyayı Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birebir yaptıkları görüşmede verdiklerini ve yaşananları anlattıklarını belirtti. Konunun daha önce de Başbakan Davutoğlu’na iletildiğini ancak bir kez daha fotoğraflarla bilgi verdiklerini kaydeden Öztürk, Başbakan Davutoğlu’nun, selin yaralarının sarılması için destek olacağı sözünü verdiğini kaydetti. Öztürk konuşmasında ayrıca milletvekili seçilip Ankara’ya gittiklerinde Muğlalılara hizmetkar olmak için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest