yarisma12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında iki yılda bir düzenlenen Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması Final Konseri, 23 Temmuz Perşembe akşamı saat 21:00’de Gümüşlük Antik Taş Ocağı’nda gerçekleşecek. Final konserinin ardından jüri, dereceye girenleri açıklayacak.

DenizBank ana sponsorluğunda devam eden 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin geleceğin genç yeteneklerini keşfetmek ve Ahmed Adnan Saygun’un müziğini dünyaya tanıtmak adına başlattığı ve bu yıl üçüncüsü gerçekleşen yarışmada dünyaca ünlü üç piyanist; Gülsin Onay, Martin Roscoe ve Vyacheslav Gryaznov jüri üyeliği yapıyor.

Birinci, 2016’da Festival Programında Yer Alacak

Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması’nda dereceye girenlere para ödülü verilecek. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması A Sınıfı Birincilik Ödülü’ne layık görülen yarışmacıya, 3.000 TL para ödülü verilecek, ayrıca birinci gelen yarışmacı 13. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali konser programında yer almaya hak kazanacak. Dereceye giren ikinci yarışmacı 1.500 TL ve üçüncü yarışmacı ise 1.000 TL ile ödüllendirilecek.

Bilet Geliri Bursa Aktarılacak

Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması Final Konseri öncesinde bir açıklama yapan Festival Sanat Danışmanı Eren Levendoğlu, “Türkiye’nin geleceğini de aydınlatacak genç yeteneklerimizi lütfen destekleyin” diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu konser kaçırılmayacak bir konser, onları desteklemek için Antik Taş Ocağı’nda buluşalım. Konserin biletlerinden elde edilecek gelir, önümüzdeki yılın bir GFA bursuna aktarılacaktır. “

Sponsorlar

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinin ana sponsorluğunu DenizBank üstlenirken; Bosch, co-sponsor olarak festivale destek veriyor. Festivalin diğer destekçileri ise TC. Başbakanlık Tanıtma Fonu, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası; otel partneri: Marriott; ulaşım sponsoru: THY; ulaşım destek: Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası; tanıtım desteği: Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum FM; GFA Eğitim sponsoru: Çağdaş Holding, A Mutfak Mobilya.

Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali “Avrupa’nın en seçkin festivalleri, EFFE 2015 – 2016” etiketiyle onurlandırılmıştır.

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde sonraki konserler:
23 Temmuz – “Geleceğin Genç Piyanisti Seçildi” Saygun Piyano Yarışması Final Konseri

26 Temmuz – “İngiltere’nin En Sevilen Piyanisti” Martin Roscoe – Piyano (İngiltere)

29 Temmuz – “Akdeniz Rüzgarları” Gilles Apap – Keman (Fransa) ve Miroslav Dacic – Piyano (Sırbistan)

31 Temmuz – “Anika Vavic ile klasikten moderne” Anika Vavic – Piyano (Sırbistan)

4 Ağustos – “Yıldızlara Serenat” Gülsin Onay – Piyano (Türkiye)

8 Ağustos – “Nirvana ve Pink Floyd’dan Virtüöz Piyano için Seçmeler” Ayşedeniz Gökçin (Türkiye)

 

Gümüşlük Festival Akademisinde sonraki Masterclasslar;

Piyano – 16 Temmuz –04 Ağustos

Keman – 28 – 31 Temmuz

3. Ahmed Adnan Saygun Piyano Yarışması 20 – 21 – 22 – 23 Temmuz

Konserlerin başlama saati 21.00’dir. Gala; Bodrum Antik Tiyatro, diğer tüm konserler Gümüşlük Antik Taş Ocağında gerçekleştirilecektir. Biletler; Biletix gişelerinden temin edilebilir.

İletişim

www.gumuslukfestival.org

gumuslukfestival@gmail.com

www.facebook.com/gumuslukfestival

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest