chp-veli-agbabaCHP Malatya Milletvekili ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa 2015 yılında yapılacak milletvekilliği genel seçimleri öncesi Muğla’da parti üst düzey yönetimi ile bir araya geldi. Toplantıya, Ağbaba’nın yanı sıra, Manisa Milletvekili Özgür Özel, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, ilçe belediye başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı. 

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ile yapılan toplantının amacının 2015 yılında yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi belediye başkanları, il ve başkanları ile yönetimlerinin fikirlerinin alınması amacını taşıdığını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba konuşmasında savcılara seslenerek, “Her gün 4 saat konuşan bir Cumhurbaşkanı var. Dün dedi ki,’ Geçmişte faili meçhul cinayetleri paralel yapı işledi’ dedi. Burada aslında kendini açığa verdi. Eğer böyle bir şey varsa bu suçu birlikte işlediler. Daha önce kol kola yürüdükleri paralel yapı dedikleri örgüt işlemiş ise buradan Cumhuriyet Savcılarına sesleniyorum, ihbarda bulunuyorum ve suç duyurusunda bulunuyorum. Burada 12 yıldır iktidarda olan şu anki mevcut Cumhurbaşkanı da suçludur: Bu iddialar Cumhuriyetin savcıları tarafından araştırılmalı” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest