aksazda-terhis-toreniMarmaris’teki Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nda vatani görevini tamamlayan 2015/2 tertip 300 er için terhis töreni düzenledi.

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nda vatani görevini tamamlayan 2015/2 tertip erler için komutanlığın sosyal tesislerde tören düzenlendi. Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper’in aralarında bulunduğu komutanlarının yanı sıra, memleketlerinden gelen erlerin aileleri de törene katıldı. Erleri temsilen Deniz Muhrip Er Mustafa Kılıç, konuşma yaptı. Kılıç, “İyi bir asker ve Türk genci olmak için komutanlarımızdan büyük destek gördük. Değerli ailelerimiz, sizler öpmeye bile kıyamadığınız evlatlarınızı asker ocağına göndererek büyük bir fedakarlık yaptınız. Emin olun tamamladığımız vatani görevimizden sonra bizleri daha iyi birer Türk genci olarak bulacaksınız” dedi.

Aksaz Deniz Üs Komutanı Tuğamiral Namık Alper de konuşma yaptı. Ailelere programa katılımları için teşekkür eden Tuğamiral Alper, şöyle dedi:

“Bugün vatan savunması adına silah altına aldığımız kıymetli erlerimizi büyük bir gururla ailelerine teslim ediyoruz. Evlatlarınızı bize emanet ettiğiniz günden itibaren onları sizlerin gözüyle görmeye çalıştık. Hem askerli hayatlarında hem de sivil hayatlarında başarılı olmaları için elimizden gelen gayreti esirgemedik. Düzenlediğimiz çeşitli etkinlik ve kurslarla asıl hayatları olan sivil hayata hazırlamaya gayret ettik. Onları kendi evlatlarımız gibi görerek en iyi şekilde eğittiğimizi bilmenizi isteriz. Sizleri de böyle evlatlar yetiştirdiğiniz için bir kez daha kutlamak isterim.”

Terhis olacak erlere evlatlarım niye hitap eden Alper, askerlerine hayatlarının geri kalanında birbirleriyle irtibatlarını kesmemeleri öğüdünde bulundu.

Konuşmaların ardından askerlikleri süresince disiplin, bakım, eğitim, atış ve spor alanlarında üstün başarı gösteren 20 ere başarılarından dolayı plaket verildi. Tören aileler ve komutanların da katılımıyla toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest