akut-bodrum-(5)Bodrum’daki AKUT ekibi, “Şehitlere saygı” adlı etkinlikte, ilçenin en yüksek tepesine tırmanış gerçekleştirip, şehitler için saygı duruşunda bulunduktan sonra bayrak açtı.

Atatürk, Barış ve Demokrasi tırmanışları kapsamında Bodrum AKUT ekibince, Bodrum’un en yüksek tepesi olan 689 metre rakımlı Oyuklu Tepe’ye, “Şehitlere saygı” adlı tırmanış etkinliği düzenlendi. Konacık Mahallesi’nde bulunan operasyon merkezlerinde bir araya gelen AKUT üyesi 15 kişi, ardından Gaz Deresi Mevkii’ne giderek buradan tırmanışa geçti. Bodrum Off Road Kulübü’nden üyelerinden eşlik ettiği tırmanış, 1 saat 45 dakika sürdü. Bodrum Yarımadası’nın her yönüne hakim olan tepeye ulaşan grup, dev Türk bayrağı açtı; saygı duruşunda bulundu. Ekip bir süre dinlendikten sonra tekrar inişe geçti.

AKUT Bodrum Ekibi Lideri Sadettin Uslu, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nde kaybettiğimiz şehitlerimiz ile terör saldırılarında kaybettiğimiz şehitlerimiz anısına bir tırmanış gerçekleştirdik. Hepsinin ruhu şad olsun. Birlik ve beraberlik içerisinde bu ülkede yaşamımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest