akut-fethiye-organ-bagisi-kartlariGeçtiğimiz günlerde organlarını bağışlayan Fethiye AKUT ekibi organ bağış kartlarını, Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak’ın elinden aldı. Çomak,1800 organ bağışıyla Muğla’nın birinciliğinde payı olan Fethiye halkına teşekkür etti.

Organ bağışı müracaatında bulunarak tüm organlarını bağışlayan Fethiye AKUT Ekibi İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak’ın elinden organ bağış kartlarını aldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü adına AKUT Fethiye ekibine teşekkür eden İlçe Sağlık Müdürü Uğur Çomak: “Organ bağışı için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunun da karşılığını hemen hemen aldık sayılır. Fakat daha da artması, ülkemiz için bunun gerekliliğini biliyoruz. Sadi Çidem bize bu konuda çok ciddi destek veriyor ve bunun da halkımıza ulaşması gerekiyor. Bu konuda da biz kendilerini çağırdık. Madem böyle bir güzellik var, halkımızın duyması gerekiyor. Herkes ekip olarak organlarını bağışladı. Bize destek olduğu için teşekkür ediyorum” dedi.

Organ bağışında il olarak nüfusa endeksli Muğla’nın birinci olduğunun altını çizen Çomak: “Fethiye de bu birincilikte 1800 bağışla büyük bir pay sahibi. Halkımızın bu konudaki bilincine çok teşekkür ediyorum. Böyle ekipler bize destek verdikçe sırtımız yere gelmez” dedi.

Organ bağışının gönülden gelen bir iş olduğunu vurgulayan AKUT Fethiye Birim Sorumlusu Sadi Çidem: “Bugün güzel bir gün için buradayız. Gerçekten yapılan işin ne parayla ne de başka bir şeyle karşılık bulması mümkün değil. Bu gönülden olan bir iş. Zaten AKUT Fethiye ekip olarak gönüllülüğe esas bir kuruluşuz. Dolayısıyla böyle bir kampanyaya 1 buçuk ay önce katıldık. Bu tür organ bağışı olaylarının kampanya süresi hiç bitmez. Ömür boyu bu tür kampanyaları Sivil Toplum Örgütlerine örnek teşkil etmesi ve onları da aramızda görmemiz bizleri daha mutlu edecektir. Bu bağlamda AKUT Fethiye ekibi adına tüm arkadaşlar adına bu kampanyayı oluşturup ve tüm ilçeye ön ayak olan İlçe Sağlık Müdürü Uğur Bey’e çok teşekkür ediyorum. Bu tür çalışmaların devam etmesi halinde AKUT Fethiye ekibi olarak her zaman müdürümüzün arkasındayız” dedi.

AKUT ekibinden Onur Akay: “Biz yaklaşık bir ay önce başvuruda bulunduk. Kanımız incelendi. Her hangi bir rahatsızlığımız çıkmadığı için organ bağışı yapabilmeyi hak ettik. Toplu olarak ekibimizle geldik. Organ ve doku bağışında bulunduk. Böyle bir yardımlaşma içerisinde olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

AKUT üyesi Dicle Koyuncu da, ekip olarak bir ay önce başvurduklarını belirterek: “Bugün de kartlarımızı almaya geldik. Ekip olarak inşallah örnek olmuşuzdur” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest