jandarma-denetimMuğla İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Ula’nın Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, Muğla’da günübirlik yerli turistin en fazla ilgi gösterdiği Akyaka Mahallesi’nin giriş ve çıkışlarında sıkı denetim yapıyor.

Mahallenin giriş ve çıkışlarında güvenlik kamerası bulunmasına rağmen Akyaka Mahallesi’ne günübirlik tatili için gelen vatandaşların huzur ve güven içinde tatillerini geçirebilmeleri için ekipler ile araçlar üzerinde denetimlerini sürdürüyor. Özellikle hafta sonlarında İzmir, Aydın ve Denizli gibi yakın illerden çok sayıda vatandaşın akın ettiği Akyaka Mahallesi’nin giriş ve çıkışlarında yapılan denetimlerden vatandaşlar da memnun.
Akyaka’nın günübirlik tatil için en güvenli bölgelerden birisi olduğunu belirten vatandaşlar, “Akyaka, mimari dokusu, sahili, denizi, piknik alanları ile korunabilmiş ender yerlerden birisi. Ailecek tatil yapılabilecek alanların başında geliyor. Jandarma tarafından yapılan denetimlerin tatil için gelen yerli ve yabancı turistlerin güvenliğini ve huzurunu ön planda tutması bizleri memnun ediyor” dediler.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest