alman-tekniker-3Marmaris’te otel ve iş yerlerinde elektrik tamiratı yaptığı öğrenilen Alman vatandaşı bir şahıs, kaldığı apartın karşısındaki otelin depo girişine kendisini iple asarak intihar etti.

Olay, Marmaris’e bağlı Siteler Mahallesi Karanfil Sokak’taki bir otelin alım satım deposu girişinde meydana geldi. İddiaya göre, kış sezonu nedeniyle kapalı olan otelin görevlileri sabah kontrol amaçlı geldikleri depo girişinde bir kişinin iple asılı olduğunu görüp 112 ve polise haber verdi. Sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde adamın öldüğünü belirledi. Yapılan araştırmada, intihar eden kişinin Alman vatandaşı ve Türkiye’de oturma izni bulunan 57 yaşındaki Hubert Horlarhek olduğu anlaşıldı. Hurbert Horlarhek’in cesedi polis ve savcı işlemlerinin ardından otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Polis, Alman adamın intihar sebebini bulmak için çalışma başlattı.
Öte yandan, Horlerhek’in 20 yıl önce Hülya isimli bir Türk kadınla evlendiği, 5 yıl sonra ise boşanarak Marmaris’te oturma izni alarak yalnız yaşamaya başladığı öğrenildi. Horlarhek’in ilçedeki turistik otel ve iş yerlerinde teknik servis elemanı olarak çalışıp geçimini sağladığı bildirildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest