ambulans-soforu-(3)Marmaris’te bir akaryakıt istasyonunda pompacıyı darp eden ambulans şoförü, sağlık çalışanlarının şiddete uğradığını belirten ‘Beyaz Kod’ çağrısı yaptı. Olay, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Olay, Marmaris-Datça karayolu üzerindeki bir akaryakıt istasyonunda meydana geldi. İddiaya göre, Datça Devlet Hastanesi’nden Marmaris’e hasta getiren ambulansın şoförü Y.S. (48), dönüş yolunda yakıt almak için istasyona girdi. Taşıt tanıma sistemi bulunan aracı pompaya yanaştıran Y.S., istasyon görevlisi C.Ş.’ye (25) pompa tabancasının otomatiği attıktan sonra yakıt koymamasını söyledi. Deponun doldurulması üzerine sinirlenen Y.S. ile istasyon görevlisi C.Ş. arasında tartışma yaşandı. Ambulansı istasyonun yanına çeken Y.S., yetkiliyle görüşmek üzere markete gitti ve C.Ş. ile yeniden tartıştı. Y.S., C.Ş.’ye kafa atarak yere düşürdü. Sinirli olduğu gözlenen Y.S., daha sonra marketin önündeki yangın tüpüyle C.Ş.’ye vurmak istedi. Olay, araya giren diğer istasyon görevlileri tarafından engellendi.

Öfkesi geçmeyen şoför, pompacıyı kovalamaya başladı. Arkadaşlarının zor durumda olduğunu gören istasyon yetkilileri, Y.S.yi araç yıkama bölümünde yakalamaya çalıştı. Bu sırada arkadan gelen başka bir istasyon personeli A.K., C.Ş.yi kovalayan adamı tekmeyle yere düşürdü. Kavga, sağlık çalışanları ile istasyon müşterilerinin araya girmesiyle yatıştırıldı. Bu arada ambulans şoförü Y.S., sağlık çalışanlarının şiddet gördüğünü belirten numarayı aradı ve ‘Beyaz Kod’ bildiriminde bulundu. Olay yerine çağrılan jandarma, şahısları karakola götürerek ifadelerini aldı. Kavga eden tarafların birbirinden şikayetçi olduğu öğrenildi. Olay, iş yerinin güvenlik kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest