asgari-ucret-zamlariMuğla’nın Dalaman İlçesi’nde 3 buçuk yıl önce kurulan Dalaman İş Adamları Derneği’nin (DİAD) tek liste ile gidilen olağan genel kurulunda iş adamlarının asgari ücret artışıyla ilgili kaygıları dile getirildi.

DİAD üyeleri derneğin ikinci olağan genel kurul toplantısında Dalaman Thermemaris Otel’de bir araya geldi. Toplantıya CHP’li Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Muğla İŞKUR Müdürü İlyas Sarıyerli, dernek üyeleri ve davetliler yer aldı. Yeni yönetim tek liste ile üyelerin oyuna sunuldu. Yeni yönetim ve denetim üyeleri oy birliği ile kabul edildi.

Yeniden başkanlığa seçilen mevcut başkan Ercan Kaylı, Dalaman için çalışmaya devam edeceklerini söyleyerek tüm sivil toplum kuruluşları ile iş birliğinde olacaklarını dile getirdi.

“Artışın Yarısını Biz, Yarısını Devlet Karşılasın”

Muğla İş Adamları Derneği (MUTSO) Başkanı Bülent Karakuş ise yaptığı konuşmada asgari ücretin tüm iş adamlarının ortak sorunu olduğunu belirterek “Biz sivil toplumları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak bu zamları karşılama şansımız yok. Yüzde otuzluk zam oranının yarısını biz karşılayalım, geri kalanı da devlet desteği ile karşılama teklifimiz var. İnşallah bu teklifimiz kabul görür ve hem çalışanlar hem de işverenler bu süreci sorunsuz aşar” dedi

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest