stat-isiklandirildiFethiye’den sonra Muğla Atatürk Stadı’nda gece maçları için ışıklandırması tamamlanmak üzere. 4 ayrı noktaya dikilen stat ışıklandırma direklerinin elektrik panolarının bu ay sonuna kadar takılarak gece maçlarına hazır hale getirileceği açıklandı.

Mayıs ayında başlayan stat ışıklandırmasının bu ay sonunda tamamlanacağını açıklayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürdü Bekir Çeker, il genelinde yaptıkları tesisleşme atağında Muğla’nın Cumhuriyet tarihinde en büyük tesisleşme hamlesi olarak gördüklerini söyledi. Tesisleşmenin yanında mevcut spor tesislerinde de bakım onarım çalışmalarını yürüttüklerini hatırlatan Çeker, Muğla Atatürk Stadı’nı gece maçlarına oynamaya elverişli hale getirmek için ışıklandırma çalışmalarında sona geldiklerini açıkladı.
Gece Maçları Oynanabilecek
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Çeker, “Mayıs ayı başlarında Atatürk Stadı’nda gece maçları oynanmasını sağlamak için ışıklandırma çalışması için çalışmalara başladık. Şu anda direkler dikildi ve elektrik panolarının takılması kaldı. Işıklandırma çalışmasını bu ay sonuna kadar tamamlayarak gece maçları için Atatürk Stadı’nı hazır hale getireceğiz. Gece maçları için uygun hale gelen mevcut stadyumun tribünlerinin de yenilenerek stadyumun bulunduğu alanda seyirci kapasitesi de arttırılabilir. Muğlaspor’un daha üst liglerde oynaması bizi mutlu edecek. Stadyum bu hali ile birçok üst düzey liglerdeki karşılaşmalara ev sahipliği yapabilir” dedi.
Saha Bakıma Alındı
Atatürk Stadyumu’nun çimlerinin de bakıma alındığını belirten Çeker, “Atatürk Stadyumu’nun çimlerinin bakımı için 2 yeni araç hizmete sokuldu. Çim sahalar bu araçlar ile Avrupa’daki sahalar gibi özel bakıma alınacak. Bu çalışmalarımız ile Atatürk Stadyumu büyük ölçüde revize edilecek” dedi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest