aysegul-kaygun-(2)Bodrum’da Bodrum Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (BODFAD) kurucu üyelerinden olan ve 2013 yılında kanser hastalığı nedeniyle yaşamını kaybeden Ayşegül Kaygun anısına fotoğraf sergisi açıldı.

BODFAD’ın kurucularından ve uzun yıllar da başkanlığını üstlenen, 2013 yılında yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Ayşegül Kaygun’un anısına “Ayşegül Kaygun’a Adanmış Fotoğraflar” sergisi açıldı. Oasis Alışveriş, Eğlence ve Kültür Merkezi’nde açılan sergide, derneğin 29 üyesinden, Kaygun’a adanmış fotoğraflar sergilendi. 40 fotoğrafın bulunduğu sergide Kaygun’un objektifinden çıkan manzara fotoğrafına da yer verildi.

Ölümünün ilk yıl dönümünde de böyle bir sergi açtıklarını belirten BODFAD Başkanı Ünal Özfuçucu, “Ayşegül Kaygun’u her yıl fotoğraf sergileri aysegul-kaygun-(3)ile anıyoruz. İlk yıl kendi eserlerinden oluşan bir sergi düzenlerken son iki yıldır da ona adadığımız fotoğrafları, fotoğraf severlerle buluşturuyoruz. Sergide ondan da bir parça olmasını istedik” dedi.

“Ayşegül Kaygun’a Adanmış Fotoğraflar” sergisi 29 Şubat’a kadar Oasis Alışveriş, Eğlence ve Kültür Merkezi’ndeki Sümbül Sokak sergi alanında ziyaret edilebilir.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest