kermesMarmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası,hafta sonu Aksaz Deniz Üst Komutanlığı’nda düzenlenen Bahar Şenliğinde el sanatları sergisi açtı. Renkli geçen şenlikte el sanatları standı ilgi gördü.

Aksaz Deniz Üst Komutanlığında düzenlenen şenliğe asker yakınları ve çevre ilçelerden gelen yaklaşık 3 bin kişi katıldı. İlçede faaliyet gösteren esnaflar da şenlik alanında stant açarak çeşitli el sanatlarından oluşan ürünlerini ve aktivitelerini katılımcılara tanıtma imkanı buldu.
Mehter takımının Aksaz Deniz Üst Komutanlığı içinde yürüyüş yaparak şenlik alanına girişi ile başlayan kutlamalar ilçelerde faaliyet gösteren resmi ve sivil okullarda öğretim gören öğrencilerin gösterileriyle devam etti. İlerleyen saatlerde dans gösterileri ile devam eden şenlik, havai fişek, yelken yarışları, mahalli sanatçıların konserleriyle gece geç saatlere kadar sürdü.
Marmaris Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Ayyıldız, şenlik faaliyetleri hakkında şunları söyledi: “Oda olarak ilçemizde faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlarımızı yalnız bırakmamak adına birçok esnafımız şenliklerde stant açtı. Amacımız esnaf odamızın faaliyetlerini göstermek ve stant açan esnaflarımızın gelirlerini arttırarak onlara destek olmak istedim.”

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest