bakan-erogludan-yassiada-yaniti-2-_5755_dhaphoto4Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Aydın’daki programın ardından 38 milyon lira tutarındaki 16 adet projenin temel atma ve açılışı için Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne geldi. Atatürk Spor Salonu’ndaki törende 38 milyon lira tutarındaki 16 yeni yatırımlar arasında, üç baraj sulaması, ağaçlandırma, fidan üretimi, orman köylülerine kredi, gelir getirici tür tesis edilmesi, yol yapımı, kuş gözlem kulesi ve üç adet otomatik meteoroloji gözlem istasyonu yer aldı.

Törende konuşan  Bakan Eroğlu, millet sevdalısı olduklarını, millete hizmet aşkıyla yanıp tutuştuklarını savundu. Ege Bölgesi’nde 25 milyar liralık 4 bin 547 tesisi 2019 yılının sonuna kadar tamamlayacaklarını kaydeden Eroğlu, “Bu bizim sözümüz. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Siz ne isterseniz yaparız, yeter ki talep edin. Temelini atacağımız ve açılışını yapacağımız 38 milyon liralık 16 yatırımın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bakan Veysel Eroğlu, yanındaki partililer ve protokol üyeleri ile birlikte Atatürk Spor Salonu önündeki bahçeye fidan diktikten sonra, Muğla Valiliği’ne gitti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest