davutoglu-2Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir CHP’li vekilin de Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘paralel çeteyle iş birliği’ konusunda sorular yönelttiğini ifade ederek, ““Ben o CHP milletvekilinin sorduğu sorulara Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesini bekliyorum” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Muğla 5. Olağan Kongresine katıldı. Burada partililere hitap eden Davutoğlu, AK Parti’nin başarısının dünyadaki bütün karanlık odakları rahatsız ettiğini ifade ederek, “Onlar rahatsız olsunlar. Allah şahit ki biz mazlumları ve masumları himaye etmeye devam edeceğiz. Filistin’e sahip çıkmaya devam edeceğiz. Onlar TIR’larımıza saldırsalar da Suriye’de Bayırbucak Türkmenlerine, yörük obalarının Suriye’deki devamlarına sahip çıktık, sahip çıkacağız. Başarı hikayesini durduramayacaklar” diye konuştu.
30 Mart öncesinde Pensilvanya’dan gelen talimatla AK Parti karşısında koalisyon oluşturmaya çalışıldığını belirten Davutoğlu, “Onlar da hesap verecek, onlarla iş birliği yapan CHP de hesap verecek” dedi.

“KILIÇDAROĞLU’NUN CEVAP VERMESİNİ BEKLİYORUM”

Bir CHP milletvekilinin Kılıçdaroğlu’na 12 soru sorduğunu ve ‘paralel çeteyle niye iş birliği yaptın, nasıl yaptın, ne konuştun?’ dediğini kaydeden Başbakan, “Ben o CHP milletvekilinin sorduğu sorulara Kılıçdaroğlu’nun cevap vermesini bekliyorum. Eğer Kılıçdaroğlu cevap veremezse Muğlalılar siz ona geldiğinde bu soruları sorun. Hangi kapalı kapılar ardında, kimlerle hangi pazarlıkları yaptılar, bu soruları sorun” ifadelerini kullandı.

HEDEF KOYDU: YÜZDE 50’Yİ GEÇMEK

Millet iradesinin her türlü oyunu bozduğunu kaydeden Davutoğlu, “Pensilvanya ile bir hesap içine girerek, Ankara’da başka birtakım koalisyonlar oluşturmaya çalışarak bu milletin kalbi kazanılmaz. Bu milletin kalbi, bizim gibi Türkiye’nin her yerine giderek, ter dökerek, aşkla milletle kucaklaşmak suretiyle kazanılır” dedi.
2015′in Haziran ayında genel seçimlerin yapılacağını hatırlatan Ahmet Davutoğlu, partileri için Muğla’da birincilik Türkiye’de yüzde 50′yi geçme hedefi koydu.

 

davutogluBAŞBAKAN DAVUTOĞLU ŞAHİDİ TÜRBESİNİ ZİYARET ETTİ

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Muğla’da Hazreti Mevlana’nın manevi oğlu Şahidi Hazretleri’nin türbesini ziyaret etti.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin il kongresinin ardından Hazreti Mevlana’nın manevi oğlu Şahidi Hazretleri’nin türbesini ziyaret etti. Şahidi Camii’nde kıldığı akşam namazının ardından Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Müftüsü Abdurrahman Koçak ile birlikte ziyaret ettiği Şahidi Hazretleri’nde dua etti. Ziyaretin ardından cami önünde bekleyen vatandaşlarla sohbet eden Başbakan Davutoğlu’na vatandaşlar Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili şikayetlerini dile getirdi.

AK PARTİ’DE KÜRECİ SEÇİLDİ

AK Parti Muğla İl Kongresinde genel merkezin aday gösterdiği İhsan Küreci, diğer aday Şadi Pirci karşısında 114 oy farkla İl Başkanı seçildi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin katıldığı kongreye Genel Merkez tarafından aday gösterilen İhsan Küreci ve Şadi Pirci aday oldu. Muğla Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasının ardından seçimlere geçildi.
AK Parti İl Kongresinde genel merkezin aday gösterdiği İhsan Küreci 576 delegenin 345’inin oyunu alarak AK Parti Muğla İl Başkanı seçildi. Diğer aday Şadi Pirci ise 231 oy aldı.
ak-parti-il-baskaniAK Parti’nin yeni il başkanı İhsan Küreci’nin 50 kişilik listesinde; Ozan Balcı, Durmuş Cüce, Adem Sarıkaya, Osman Arslan, Birol Tepe, Murat Ercan, Ali Yörük, Ramazan Özçakır, Nazlı Noyan Öksüz, Adem Çine, Mehmet Tokgöz, Şaziye Özden Erol, Suzan Harmandar, Ali Kadem, Rüştü Yiğitkaya, Orhan Reyhan, Zeki Eren, Zekeriya İlkan, Ahmet Turan Şahin, Mustafa Toksöz, Bahattin Başpınar, Erdoğan Demircioğlu, Ertuğrul Gümüş, Mehmet tan, Özgür Akgün, Hakan küçük, Ramazan Cengiz, Mehmet Orhan, Habil Muslu, Şevket Aydınlıoğlu, Miraç Cin, Ecder Üstek, Mustafa Sarıyer, Sadettin Aldemir, Arif Bozyer, Sadettin Abalı, Hikmet Selçuk, Bünyamin Koyuncu, Mehtep Tölek, Hasan Hüseyin Avcıoğlu, Ramazan Pökün, Ahmet Sedat Deniz, Osman Değirmenci, Nihal Kaplama, Zaliha Memik, Gül Fatma Kapiz, Ulaş Çüçen, Şerife Gümüşlü ve Ümran Yılmaz Korkut yer aldı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest