gumusluk-(20)Vatandaşlardan gelen şikayet ve talepleri dikkate alan Bodrum Belediyesi ekipleri, Gümüşlük’te hızla çalışmalara başladı. Başkan Kocadon da bölgeye giderek inceleme yaptı.

Bodrum Belediyesi Çözüm Merkezine gelen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından Bodrum genelinde düzenlenen mahalle toplantıları yanı sıra sosyal medya aracılığıyla vatandaşlar tarafından iletilen istek, talep ve şikayetleri değerlendiren Bodrum Belediyesi ekipleri, çalışmalara Gümüşlük’ten başladı. Bodrum Belediyesinin çeşitli birimlerinden ekipler, daha önceden  belirlenen noktalara yönlendirildi.

“Seferber olarak sorunlarımızı çözeceğiz”

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da çalışmaların başladığı Gümüşlük Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan, çalışmaların sürdüğü bölgeleri tek tek gezerek inceledi. Vatandaşın daha huzurlu bir yaşam sürebilmesi için gelen şikayet ve talepleri titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Başkan Kocadon, belediyenin neredeyse tüm birimlerinin çalışmalara katıldığını ve sorunların bu şekilde en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını söyledi. Başkan, “Kamuoyunun bildiği üzere 2014 Yerel Seçimleri’nin ardından Bodrum Yarımadası’nda 42 mahalle oluştu. Her mahallenin de kendine göre sorunları var. Seçimin hemen sonrasında yetişemediğimiz yerler oldu. Bunlardan birisi de Gümüşlük Mahallesi’ydi ama şimdi Gümüşlük’e şok  bir uygulama yaptık. Bu şok uygulama ile Gümüşlük’te şikayet aldığımız yerlerde Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü aynı anda çalışmalarına başladı. Çalışmalar bittikçe sıkıntılı bölgeler, yaşanabilir hale gelmeye başladı. Ekiplerimiz son derece özveriyle çalışıyor. Yaklaşık bir hafta içerisinde sahil kesiminden iç bölgelere kadar her yere yetiştiler. Çalışmalarımız halen devam etmekte. Bugünden sonra da bu şok çalışmalarımız, ihtiyaç duyulan mahallelerimizde devam edecek.” dedi.

Gümüşlük’te yapılan bu çalışmanın örnek bir çalışma olduğunu da ifade eden Başkan Kocadon, “Bodrum genelinde, sorunun çok olduğu bölgelerde yine aynı şekilde bir çok ekibimizi dahil ederek adeta seferber olarak sorunların çözümü için mücadele edeceğiz. Yaz sezonuna kadar Bodrum’da sorun kalmaması için çalışmalarımıza titizlikle ve büyük bir mücadeleyle devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

gumusluk-(10)Gümüşlük’te ekipler, belediyenin imkanları doğrultusunda yapılabilecek her türlü çalışmayı en kısa sürede tamamlamak üzere çalışmalarını hızlandırdı. Gün içerisinde sürekli vatandaşları dinleyen ve sıkıntılı noktaların tespitini yapan Bodrum Belediyesi Birim Müdürleri, oluşturdukları ekipleriyle, hızlı ve kesin çözüm arayışlarını da sürdürüyor.

Bölgedeki çalışmalar, Bodrum Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Basın-Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğünden oluşan yüze yakın personel ile devam ediyor.

Çalışma kapsamında Gümüşlük mahalle genelinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; 400 metre sahil düzenlemesi, 300 metre kare şeklindeki bozuk parkelerin düzenlenmesi, 6 adet ara ve genel dere yataklarının temizlenmesi, bölgenin çeşitli noktalarında yağmur sularına karşı ızgara takılması çalışmalarıyla, otuza yakın sokakta da hasar ve bakım incelemelerinin yanı sıra on iki sokakta ise tamirat çalışmalarına başladı.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, mahallede temel gıda yardımı ve hastaların ilk bakım çalışmaları kapsamında tansiyon ve kan şekeri ölçümlerine başladı.

gumusluk-(15)Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda ise mahalle genelinde bulunan 3 adet parkta bakım ve güzelleştirme çalışması, yol üzerlerinde bulunan bitkilerin bakımı, çöp toplama noktalarında iyileştirme ve çevre düzeni çalışmaları yapıldı.

Zabıta Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Mezarlıklar Müdürlüğü ve Acil Müdahale ekipleri de iş gücü olarak verdiği desteklerle işlerin hızlanması ve zamanında yapılmasını sağladı.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda mahalle muhtarının belirlediği noktalarda çalışmalarını sürdürecek olan ekipler, Gümüşlük Mahallesi’nde söz konusu sorunlu bölgelerdeki bütün sıkıntıların, belediyenin imkanları dahilinde çözümü için seferber olarak çalışmalarına devam edecek. Çalışmalar, Bodrum ilçe genelinde de sürecek.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest