Bodrum-Belediyesi-Yoga-Pilates-etkinligi-(3)Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, zihinsel engelli öğrenciler için Bodrum Belediyesi Ortakent Cumhuriyet Parkı Aynalı Salon’da verilen pilates ve yoga derslerini ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.

Bodrum Belediyesi tarafından Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde eğitim gören zihinsel engelli öğrenciler için bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla pilot uygulama olarak pilates ve yoga dersleri veriliyor. Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, yaz ayları boyunca devam eden derslere katılan öğrencileri ziyaret ederek eğitmenlerden öğrencilerin durumları hakkında bilgi adı. Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Çoban’ın da yer aldığı ziyarette Başkan Kocadon’a Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay ve Belediye Meclis Üyeleri eşlik etti.

Gönüllü Klinik Pilates ve Yoga Eğitmeni Emrah Özkan tarafından verilen ve gönüllü Gül Çıtak Özbay’ın da destek olduğu derslerin özellikle kendilerini ifade etmekte sorun yaşayan öğrencilerin rehabilitasyonu açısından büyük fayda sağladığı belirtildi.

Ziyaret boyunca pilates dersi alan öğrencileri izleyen Başkan Kocadon, ders sonunda ise kendisine ilgi gösteren engelli öğrenciler ile kucaklaşarak bol bol sohbet etti. Başkan Kocadon yaptığı açıklamada, eğitimin önemine vurgu yaparak “Bodrum Yarımadamızın genelinde yaşayan engelli vatandaşlarımızın özellikle de çocuklarımızın her zaman yanında olmaya gayret ettim, onlara elimden gelen tüm desteği verdim ve bu desteklere de devam edeceğim. Buraya gelen öğrencilerin neredeyse hepsini tanıyorum. Eğitim alarak bu günlere çok büyük ilerlemeler kaydederek geldiler. Bazılarını görüyorum ki kendi başlarına dolmuşa binip istedikleri yere gitmeye bile başlamışlar. Hatta içlerinde telefonla beni arayanlar, bana mesaj atan çocuklarımız var. Eğitimin önemini bilen bir belediye başkanı olarak, özellikle engelli çocuklarımızın gelişimlerine katkı sunacak tüm etkinlikleri hem Mehmet Kocadon olarak hem Belediye Başkanı olarak desteklemeye devam edeceğim.” dedi.

Okulların kapanmasının ardından Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezinde belirlenen eğitim gören 10 öğrenci, Haziran ayı ortasından itibaren Çarşamba günleri pilates, Cuma günleri ise yoga dersleri aldı. Gönüllü eğitmenler eşliğinde verilen pilates ve yoga egzersizlerinin kış döneminde de devam etmesi için Bodrum Belediyesi ve Yahşi Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi iş birliği içinde olacak.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest