bodrum-belediyesi-yol-bakim-calismasi-(1)Başkan Mehmet Kocadon, yaz sezonu öncesinde başlatılan yol bakım ve onarım çalışmalarını yerinde inceledi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ ile birlikte, Bodrum Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü tarafından Peksimet Mahallesi Kadıkalesi Mevkii’nde gerçekleştirilen sathi kaplama çalışmalarını inceledi. Çalışmaları yaz öncesi tamamlamayı planladıklarını ifade eden Başkan Kocadon, “Bir yandan yeni açılan yolları yaparken, bir yandan da eski yolların bakımlarını ve onarımlarını yapıyoruz. Ekiplerimiz, yaz öncesi, birçok bölgede çalışmalarını tamamlayacak. Bu çalışmalar sırasında bölgede yaşayan vatandaşlarımızın hoş görüsünden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin Bodrum’un Gümbet, Konacık ve Bitez mahallelerinde yürüttüğü cadde ve kaldırımlardaki bakım, onarım ve asfaltlama çalışmaları da devam ediyor.  Gümbet Mahallesi  Melengeç  Sokak’ta, gerekli zemin ve altyapı çalışmalarının yapılmasının ardından sokak asfaltlanarak kullanıma hazır hale getirilecek. Bitez Mahallesi Şah Caddesi ve Konacık Mahallesi Kavaklı Sarnıç Caddesi üzerindeki zarar gören yaya kaldırımlarında da bakım onarım çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan sathi kaplama çalışmaları ise hızla sürüyor. Yalıkavak, Gümüşlük, Kadıkalesi, Turgutreis ve Akyarlar bölgelerinde öncelikli olarak yeni açılan yollarda gerçekleşen çalışma, tüm yarımadada devam edecek.

 

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest