kocadon-engelli-turizmiBodrum’da, engelli spor turizmi faaliyetlerini geliştirmek amacıyla Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile görüşen ANB Travel Genel Müdürü, Bodrum Belediyesinin de desteğiyle 2015 yılı içerisinde çalışmalarına başlayacaklarını belirtti.

Bodrum’da faaliyetlerini sürdüren seyahat acentesi ANB Travel’ın Genel Müdürü Hollandalı Sander Damen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek, acentenin turizme yönelik faaliyetleri hakkında Başkan’a bilgi verdi. Ziyarette Damen’e Bodrum Kadıkalesi Mevkii’nde yer alan Yasmin Bodrum Resort – Convention – Spa’nın Genel Müdürü Erhan Ünaldı da eşlik etti.
Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarette Avrupa’dan gençlik kamplarını da Bodrum’a getiren seyahat acentesinin genel müdürü Sander Damen, Başkan Kocadon ile yaptığı görüşmede engellilere yönelik olarak spor turizmine büyük önem verdiklerini belirtti. Damen ayrıca “Engellilere uyumlu spor sahalarının çoğaltılması ve mevcut spor sahalarının aynı zamanda engelli sporcularımız için de uygun bir hale getirilmesi, bu turizm pastasından aldığımız payın da artmasını sağlayacak. En kısa sürede hangi sahaların uygun olabileceği yönünde kendisiyle detaylı bir değerlendirme yapacağız, yeniden görüşeceğiz. Hedefimiz; basketbol, voleybol, hentbol ve tenis gibi sporları yapan başta Almanya olmak üzere Hollanda, Belçika ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinden engelli turistleri Bodrum’a çekmek, onlara Bodrum’da spor yapabilme imkanını sunmak. Avrupa’da yaşayan bu engelli sporcular, Mart ve Kasım ayları aralığında ülkemizde kamp yapmak için özellikle Antalya’ya gidiyorlar. Amacımız engelli sporcuların Bodrum’da da kamp yapabilmelerini sağlamak ve Bodrum’da geliştirilen spor turizmine de katkıda bulunmak. Birçok ülke ile görüşmelerimiz oldu, bu görüşmeler göz önüne alındığında özellikle Avrupa’dan Bodrum’a büyük bir talep var” şeklinde konuştu.
Yasmin Bodrum Resort – Convention – Spa’nın Genel Müdürü Erhan Ünaldı ise 3 yıl önce otellerinde nizami ölçülere uygun olarak spor salonu yaptıklarını ve Avrupa’dan birçok voleybol ve basketbol takımlarının kamplarına ev sahipliği yaptıklarını söyledi. Ünaldı ayrıca engellilere yönelik olarak da Bodrum’da buna benzer kampların belediyenin de desteğiyle yapılabileceğini ifade etti.
“İyi Niyetli Tüm Yatırımcıların Arkasındayız”
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise ziyaretleri için turizmcilere teşekkür ederek, Bodrum’da engelli vatandaşlara her zaman destek olduklarını, engelli spor turizmi için de elinden gelen desteği vereceğini ifade ettiği konuşmasında şunları söyledi: “Bodrum’da turizm faaliyetlerini çeşitlendirmek, öncelikli hedeflerimizden biridir. Bodrum sadece deniz, güneş ve kum üçlüsünden ibaret değil; Bodrum aynı zamanda kültür ve sanat şehridir de. Bununla birlikte Bodrum, sportif faaliyetlerin de bir merkezi olma özelliğine sahiptir. Bu konuda iyi niyetlerle girişimde bulunan tüm yatırımcılarımızın arkasında olacağız, onlara elimizden gelen desteği sunacağız. Özellikle biliyorsunuz ki engelliler konusunda ben çok hassasım. Bodrum’da yaşayan engelli kardeşlerimizin en iyi şartlar altında yaşamaları için elimden gelen tüm mücadeleyi veriyorum. Sunmuş olduğunuz proje de hem Avrupa’da, hem tüm dünyada yaşayan engellilerimizi sevindirecek bir proje olacak, hem de Bodrum’da turizm faaliyetlerine alternatif bir değer kazandıracak. Bu nedenle en kısa sürede sezon öncesinden hazırlıklarımıza başlayarak bu projenin hayata geçirilmesi için çalışmalarımızı hızlandıracağız. Biliyorsunuz, Bodrum’un dünyada önemli bir squash merkezi olabilmesi için otelcilerimizle ve federasyonla iş birliği içerisinde çalışmalarımızı başlattık. Yakın bir gelecekte de bu çalışmalarımızın meyvesini alacağımıza inanıyorum.”
Dört yıldır engelli turizmine yönelik faaliyetlerini sürdüren ANB Travel, geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleşen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te fuar boyunca Bodrum standında yerini alarak engellilere yönelik düzenledikleri faaliyetler hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.

Haber:İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest