malta-turizm-bakani--(1)Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gelen davet üzerine konuşmacı olarak Malta’da gerçekleştirilen Akdeniz Turizm Forumu’na katıldı.

Akdeniz Turizm Forumu’na katılmak için önceki gün Malta’ya giden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Malta Turizm Bakanı  Dr. Edward Zammit Lewis ile makamında bir araya geldi. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede Bakan Lewis, Bodrum’u çok yakından takip ettiğini ve Bodrum’un özellikle son zamanlardaki tanıtım atağı ile üst gelir seviyesindeki turistleri de çekmesini ilgiyle izlediğini kaydetti. Turizmde dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Bodrum ile karşılıklı iş birliği başlatılması fikrine sıcak baktığını da belirten Lewis ayrıca Malta – Bodrum arasında direkt uçuşların başlatılması için hava yolu firmaları ile bizzat kendisinin görüşeceğini söyledi.

Aynı zamanda Bodrum Tanıtma Vakfı’nın yönetim kurulu başkanlığını da yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise öncelikle Malta ile Bodrum’un birçok ortak özelliğinin bulunduğunu ifade etti. Geliştirilecek tüm projelere Bodrum Belediyesi olarak destek vereceklerini, en kısa sürede Bodrum’daki turizmciler ve oda başkanları ile Malta’ya yeniden gelerek Bodrum’u tanıtacaklarını söyledi. Ziyaret sonunda Başkan Kocadon, kendilerini büyük bir ilgiyle karşılayan Bakan Lewis’a yapılacak iş birliği için ve verecekleri destek için teşekkür etti.

malta-birgu-(2)Başkan Kocadon Malta’da Birgu Belediye Başkanı Boxall ile Bir Araya Geldi

Malta’nın Birgu Şehri Belediye Başkanı John Boxall ve şehir meclisi üyelerinin davetlisi olarak Birgu’yu ziyaret eden Başkan Mehmet Kocadon, Birgu Belediye Başkanı ile makamında bir araya geldi. Yapılan görüşmelerde Birgu Belediye Başkanı Boxall, Bodrum  ile kardeş şehir olmak istediklerini söyledi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’a göstermişler oldukları ilgi ve alakanın yanı sıra misafirperverlikleri için Başkan Boxoll ve şehir meclisi üyelerine teşekkür etti.

Ziyarette ortak projeler hazırlayarak iş birliği yapmak, özellikle St. John Şövalyelerinin güzergahı olan Fransa St. Tropez, İtalya Amalfi, Malta Birgu ve Bodrum güzergahının tekrar canlandırılarak Avrupa turizmine kazandırılması konusu görüşüldü. Ve en kısa sürede de somut projeler üretilmesi amacıyla Bodrum’da yeniden bir araya gelinmesi kararlaştırıldı.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest