bodrum-muhtarlar-toplantisi-(4)Bodrum yarımada genelindeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, turizm sezonunun olumlu bir şekilde geçmesi için birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.

Her ay Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen muhtarlar toplantısı, mayıs ayında Çömlekçi Mahalle Muhtarı Mustafa Oral’ın ev sahipliğinde Çömlekçi Futbol Sahasında yapıldı. Toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Altındağ, Turgay Kaya ve Taner Uslu, Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz, ilçe genelindeki muhtarlar, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve belediye meclis üyeleri katıldı.

Yaklaşan yaz sezonu öncesi turizm sektörü ile mahallelerde yapılmaya devam eden çalışmaların konuşulduğu toplantıda muhtarlar, mahallelerinde yapılan ve devam eden çalışmalar için Başkan Kocadon’a teşekkür etti. Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz de yoğun iş temposuna rağmen mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmeyi sürdüren, muhtarların sorunlarını ve isteklerini yüz yüze konuşan Başkan Mehmet Kocadon’a tüm muhtarlar adına teşekkür etti.

“Bu akşamki birlik ve beraberliğimizin tüm Türkiye’ye örnek olmasını dilerim”

Toplantıda, herkese iyi akşamlar dileyerek başladığı konuşmasında Başkan Kocadon, “Öncelikle bu akşam bizleri ağırlayan Çömlekçi muhtarımız Mustafa Oral’a ve katılımlarınız için siz değerli muhtarlarımıza teşekkür ederim. Mustafa muhtarım yoğun bir hafta yaşadı. Önce bizim kültürümüz olan yağlı güreşlerimize ev sahipliği yaptı ve sonra hızını alamayıp bizlere çok güzel bir akşam yaşattı. Böyle güzel bir akşamda sizlerle beraber olmaktan mutluluk duyuyorum. Türkiye geneline baktığımızda bu yıl turizm sezonunun şu anda Bodrum’da başladığını görüyoruz. bodrum-muhtarlar-toplantisi-(2)Sokaklarımızda ve otellerimizde turistleri görmekteyiz. Turizmdeki düşüş, tüm Türkiye’de var ama minimum düşüşü Bodrum’da göreceğiz. Düşüş derken, sadece yurt dışından gelen misafirlerimiz için konuşuyorum. Yurt içinden gelen misafirlerimizin sayısına baktığımızda, nisan ayında yüzde on altı yükseliş var. Yurt dışından daha fazla turist getirebilmek için TAV Havalimanları iş birliği ile yaptığımız çalışmalarda farklı ülkelerden, aralarında basın mensubu, köşe yazarı, seyahat acentesi temsilcileri ve tur operatörlerini gruplar halinde ağırladık. İngiliz, Fransız, Alman, İtalyan ve Amerikalı misafirlerimiz ile bir araya geldim. Bodrum’un tanıtımı için gelen misafirlerimiz, Bodrum’dan mutlu ve güven içerisinde ayrıldıklarını söylediler. Umut ediyorum ki; yaptığımız bu çalışmalar, Bodrum ekonomisine katkı olarak geri gelir ve turist sayısında artış olur. Elimizden geldiği kadar bu sorunlarımızı çözmek, ihtiyaçlarımızı en aza indirmek için sizlerle beraber iş birliği içerisinde çalışıyoruz ve her türlü çabayı gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Yaz ayları öncesinde çalışmaların da hızla sürdüğünü belirten Başkan Kocadon son olarak, “Yeni oluşan mahallelerimizde Fen İşleri, İmar ve Şehircilik ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerimiz çalışmalarına devam etmekte. Bu çalışmalara, büyükşehir de destek verince ben inanıyorum ki; 2016 yılı yaz sezonu çok iyi geçecek ve Anadolu halkının verdiği desteklerle de birçok açığımızı kapatabileceğiz. Bodrum Belediyesi olarak yarımadamızdaki tüm mahalle muhtarlarımızla çalışmaya her zaman devam edeceğiz.” dedi.

Haber: DHA

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest