saatci-ozyerFethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 7 Haziran’da yapılacak milletvekilliği genel seçimleri dolayısıyla dün siyasi partilerin milletvekili aday listelerini değerlendirdi.

Başkan Saatcı, Hasan Özyer’in Adalet ve Kalkınma Partisi’nden birinci sıra aday olarak çıkmasının kendisi için sürpriz olmadığını ve adaylığından büyük keyif aldığını kaydetti. Başkan Behçet Saatcı, yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi’nin ön seçimlerden dolayı Türkiye genelinde karşılığını alacağını söyleyerek, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Muğla’dan Hasan Özyer’i birinci sırada aday çıkartmasını da şu sözlerle değerlendirdi: “Hasan Özyer sürprizi bizim için çok büyük bir keyif oldu. Benim için sürpriz değildi ancak bunun da altını doldurmak istemiyorum. Hasan’ın adaylığından büyük keyif aldım. 2007 yılına kadar Hasan Bey’le çalışmış birisi olarak söylüyorum. Yoksa Hasan’ın benim sözlerime gerek yok. Fethiye’mize, ülkemize ve yurtdışına yatırım yapan birisi. Bizim medarı iftiharımız. Hasan kardeşimin adaylığı sadece bende değil, tüm Fethiye’de tebessüme neden oldu.”
Başkan Behçet Saatcı, aynı zamanda gün içerisinde sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Hasan Özyer’le çekilmiş bir fotoğrafını paylaşan Saatcı, şu ifadelere yer verdi: “Peşinen söyleyeyim ki, Sayın Hasan Özyer’in benim yazacaklarıma ihtiyacı yoktur. Ancak ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin Hasan Kardeşim karakterindeki politikacılara ihtiyacı vardır. 2007 yılından itibaren Fethiye’nin her yatırım dosyasını engellemeyi siyaset sayan zavallılardan sonra, Hak’tan, adaletten ayrılmayacağını bildiğimiz, particilikten çok ilçe ve ülke menfaatini ön planda tutacağına inandığımız Hasan Kardeşimin, adaylığının hayırlı olmasını diliyor, kendisine başarılar temenni ediyorum.”

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest