basin-bayrami-(6)Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’daki yerel ve ulusal basının temsilcileriyle bir araya geldi.

Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak kutlanan 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Bodrum Belediye Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum’da faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın temsilcileriyle buluştu. Başkan Mehmet Kocadon’un ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe basın mensuplarının yanısıra Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Orman, Taner Uslu ve Turgay Kaya ile Belediye Meclis Üyeleri, Bodrum Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ummahan Yurt, Bodrum Belediye A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Yıldızhan, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Birim Sorumluları ve personeli de katıldı.

Gazeteci Zeki Özkeskin yaptığı konuşmada, basın mensupları adına Başkan Kocadon’a teşekkür ederek, “Belediye Başkanımızın bize her zaman göstermiş olduğu teveccühten dolayı sizler adına kendisine teşekkür etmek istiyorum. Basının öneminin günümüzde olduğu gibi gelecekte daha da artacağına inanıyorum. Başkanıma, bizlere göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyor ve sizlerle birlikte olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

“Özgürce yazılarınızı yazın”

17 yıldır basın mensuplarıyla bir arada olduğunu ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “17 yıldır sizlerle beraberim. Bu günlere kadar, aramızda hiçbir sorun yaşamadan geldik. Sizler düşüncelerinizi özgürce kaleme alabilirseniz, bizler de bunları olumlu eleştiri olarak alıp kendimize bir yön bir çizebiliriz. Hiçbir zaman karalama politikası içinde olmadınız, Bodrum’a zarar verecek yazılar yazmadınız ve bugün, bu mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Bunun altında yatan neden; özgürlüktür, birlik ve beraberliktir, hoşgörü seviyemizin yüksek olmasıdır.

Onun için sansürün kaldırılışının her yıl dönümünde sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Sizlerden ricam; kalemlerinizi özgürce kullanmanız. Korkmayın, bir bedel varsa ödenir. Türkiye’de düşüncelerin özgürce yayılmasında ve Türkiye’nin demokrasiye geçişinde basının katkısı olduğunu unutmayınız. Bugün, basın olmazsa birçok şeyden de haberimiz olmayacak. Basının tek amacı: halka haber iletmektir. Hepinize teker teker teşekkür ediyorum. Beni kırmayıp davetimize geldiğiniz için de her birinize ayrıca teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest