basketbol-grup-yarismalari-(2)Türkiye Okul Sporları Basketbol Grup Yarışmaları 11 ilden 19 takımın katılımıyla Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde başladı.

Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, İzmir, Manisa, Denizli, İstanbul, Eskişehir, Burdur, Çorum ve Isparta’dan 11 erkek, 8 kız takımının katıldığı yarışmalar Değirmenbaşı mevkiindeki Beşkaza Spor Salonu’nda başladı. Müsabakalar öncesi yapılan açılış seremonisini Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş, Fethiye Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan, Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler izledi.

Halk oyunu gösterisiyle başlayan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit, turnuvada kazanmaktan çok spor ahlakı ve dostluğun önemli olduğunu söyledi. Geleceğin yıldız basketbolcularının bu yarışmalardan çıkacağını anlatan Yiğit, takımlara başarı diledi.

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş da Muğla’da 105 organizasyona ev sahipliği yaptıklarını belirterek, okul sporlarına özel önem verdiklerini kaydetti. Karakuş, “Okul spor meselesi Muğla’nın meselesidir. Sporun başkenti olmaya aday Fethiye’de bu organizasyonlar başarılı şekilde devam edecektir” dedi.

Seremoninin ardından günün açılış maçında Aydın Efeler Lisesi, Çorum Anadolu Lisesi’ni 42- 38 mağlup etti.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest