bayk-kis-trofesi-(7)Bodrum’da Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü (BAYK) tarafından düzenlenen İstanbul, İzmir, Ankara’dan toplam 51 teknenin katılımı ile başlayan ve 2 gün süren BAYK Kış Trofesi 4′üncü ayak yarışları sona erdi.

CFM Soğutma ve Otomasyon firması ana sponsorluğunda, Milta Bodrum Marina’nın desteği ile düzenlenen ve 7 ayaktan oluşan kış trofesi yarışlarının dördüncü ayağı, öncekiler gibi oldukça çekişmeli geçti. Bodrum açıklarında yapılan 500 dolayında yelken tutkununun katıldığı yarışlar tamamlanırken, bir önceki olan 3′üncü ayak yarışlarında dereceye girenlere düzenlenen törenle kupaları verildi.

8 sınıfta yapılan yarışlarda, destek sınıfında Milta Bodrum Marina teknesi ekibi, IRC B-1 bayk-kis-trofesi-(1)sınıfında Zagun teknesi ekibi, IRC A-0 sınıfında ise Arkas Flying Box teknesi ekibi birinci oldu. Bu üç sınıf ile diğer sınıflarda dereceye girenlere ödülleri BAYK Komodoru Ömer Karacalar, Türkiye Yelken Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Esra Güven ile sponsor firmaların yetkilileri tarafından verildi. BAYK Kış Trofesi yarışlarının 5′inci ayağı 9-10 Nisan tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest