belediye-meclisi-toplantisinda-dovizli-yol-protestosu_1615_dhaphoto3Bodrum’da yılın ilk belediye meclisi toplantısında, izleyiciler arasındaki Şule Çağıl, “10 yıldır yol bekliyoruz” yazılı döviz açarak protestoda bulundu. Çağıl’ın verdiği dövizi alan CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Vatandaşın haklı taleplerini her zaman dinleriz ve çözmeye çalışırız. Bu konunun da üzerinde acil olarak duracağız” dedi.

Bodrum Belediye Meclisi’nin bu yıl ilk toplantısını Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde yaptı. CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un başkanlığında düzenlenen toplantıya 30 meclis üyesinden 28′i katıldı. CHP İlçe Başkanı Recai Seymen ile birlikte yaklaşık 200 vatandaşın da izlediği meclis toplantısında, 22 gündem maddesi görüşülürken Denetim ve İşgaliye Komisyonları belirlendi. Toplantıda ayrıca Belediye Meclis Üyeleri’nin huzur hakları yüzde 6.9 oranında arttırılarak 115.45 liraya çıkarılırken belediye bünyesinde sözleşmeli olarak çalışan personelin maaşlarına da yüzde 25 oranında zam yapılmasına karar verildi. Toplantıya Kızılağaç Mahallesi’nde yaşayan ressam Şule Çağıl’ın protestosu damga vurdu. Toplantının sonunda, “10 yıl önce evimizi yaptık, ruhsatımızı aldık. 10 yıldır yolumuzun açılmasını bekliyoruz. Eve gidecek yolumuz yok, komşuların bahçelerini kullanıyoruz. Planda yollar işaretlenmiş. İmar verdiğiniz yere niye yolu açmıyorsunuz?” diyerek tepkisini dile getiren Çağıl, daha sonra üzerinde “10 yıldır yol bekliyoruz” yazılı dövizi Belediye Başkanı Kocadon’a uzattı.

Dövizi alan Başkan Kocadon, “Vatandaşın haklı taleplerini her zaman dinleriz ve çözmeye çalışırız. Bu konunun da üzerinde acil olarak duracağız” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest