turkiye-hentbol-sampiyonasi (1)Muğla’nın Ortaca ilçesinde yapılan Genç Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonası’nda, Beşiktaş, Türkiye şampiyonu oldu.

A Grubunda Ankara Maliye Milli Piyango Spor, Rainbow Kayseri Spor, Adana Yeşilyurt Spor, B Grubunda; Büyükşehir Belediye Ankara Spor, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Spor, Ordu Gençler Birliği; C Grubu; İstanbul Cent Kolejli Spor, Nilifer Belediye Spor, İzmir Büyükşehir Belediye Spor ve D Grubunda ise: Hentbol Bursa Spor, Beşiktaş ve Zonguldak Sanat Teknik Spor Kulübün ve 12 takımın yer aldığı Genç Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Beşiktaş şampiyon olurken, Maliye Milli Piyango Spor 2. İstanbul Çent Kolejli 3. ve Ankara Büyükşehir Belediye Spor 4. oldu.
Oynanan Beşiktaş-Maliye Milli Piyango Spor final maçından sonra konuşan Şampiyon Beşiktaş Antrenörü Yusuf Ali Kurt; “ Beşiktaş olarak bu karşılaşmalara çok iyi hazırlık geçirmiştik. Bugün burada da semeresini gördük. Maliye Milli Piyango Spor Takımı karşısında zor da olsa galip gelerek Genç Erkeklen Hentbol Türkiye Şampiyonu olduk. Mutluyuz. Oyuncularıma kutluyorum. Geleceğin Hentbol Mille Takımı işte bu gençlerden kurulacaktır. Hepsine güveniyorum. Çok iyi hentbolcu sporcular var. Kendilerini kutlayıp, başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Belediye Başkanı Hasan Karaçelik; “Genç Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonasının ilçemizde yapılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Burada başta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Murat Bey, İl Müdürümüz Bekir Çeker Bey’in çok büyük katkıları vardır; onlara teşekkür ediyorum. İlçemizde bu tür organizasyonlardan büyük mutluluk duyuyoruz. Başka alanlarda da bu tür organizasyonların yapılmasını bekliyoruz. İlçemiz ve ülkemizin tanıtılmasında önemli olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese de çok teşekkür ediyorum. Centilmen ve güzel bir müsabaka oldu; ufak tefek bir şeyler olmasına rağmen centilmence geçti. Sonuçlar güzel oldu” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş ise; “ Muğla İl Müdürlüğü olarak Hentbol Federasyonu’nun destekleri ile yaptığımız bu organizasyonların devamı gelecektir. Çünkü bütün Muğla için bu müsabaka için özellikle Genç Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonasının Ortaca İlçesi’nde gerek halkıyla gerek yaşantısıyla kaynaşmayı ve başkasına saygı duyabilen ilçenin Türkiye Şampiyonası gibi çok önemli ve ciddi olarak müsabakanın yapılması için önemli bir yerdi Ortaca. Başta Ortaca’nın Belediye Başkanı’na, katılan İlçe Emniyet Müdürü’ne ve Ortacalı seyircilerimize ve başından sonuna kadar emeği bulunan İlçe Müdürümüze ve emeği geçen yetkililere ve yüzümüzü ağarttıkları bir sonraki dönemde daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapması için bize güç verdiler. Teşekkür edip, tebrik ediyorum” diye konuştu.
Final maçından sonra Şampiyon Beşiktaş’ın madalyaları ve Kupasını Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, 2. olan Maliye Milli Piyango’nun kupası İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, 3. olan İstanbul Cent Kolleji’nin kupası Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş ve 4. olan Ankara Büyükşehir Belediye Spor’un madalya ve kupası Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Sözgen tarafından verildi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest