betceDatça’da faaliyete geçen Betçe Sanat Merkezi, İlçe Kaymakamı Hamdi Üncü tarafından açıldı.

Datça’ nın Yazı Mahallesi’nde Muhtar Salih Bora’nın girişimleri sonucu kurulan Betce Sanat Merkezi bugün törenle açıldı. Törene Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkanı Şener Tokcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın ve Datça’nın köylerinden katılan kalabalık topluluk katıldı.
Açılış töreninde önce eski ilkokul binasında sanat merkez öğrencileri tarafından yapılan resim sergisi açıldı resim sergisinin açılışında bir konuşma yapan Yazı Mahallesi Muhtarı Salih Bora, Betçe Sanat Merkezinin açılışında katkısı olanlara teşekkür etti.
Daha sonra Betçe Sanat Merkezi’nin açılışı yapıldı. Açılışı yapan Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, “Böyle bir köyde sanat merkezi açılması o köyün sanata olan ilgisinin bir örneğidir. Türkiye’nin başka köyünde böyle sanat merkezi var mı bilmiyorum ama burada bir sanat merkezi olmasından son derece memnunuz. Burada sanatın çeşitli dallarında faaliyet olacaktır, bundan herkes yararlanacaktır. Bu sanat merkezinin açılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Daha sonra Yazı Köyü Betçe Sanat Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro ve halk müziği gösterileri yapıldı, gösterileri yaklaşık 600 kişi izleyerek ayakta alkışladı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest