ilhan-marasli-fotolariBodrum Fotoğraf Sanatı Derneği (BODFAD), her ay şehir dışından bir fotoğraf sanatçısını misafir ettiği etkinlikler çerçevesinde Şubat ayında İlhan Maraşlı’yı konuk etti.

Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği (AFAD) üyesi olan ayrıca ulusal ve uluslararası alanlarda fotoğrafları ile ülkemizi başarı ile temsil eden ve birçok ödülün sahibi olan İlhan Maraşlı ”Tuğla İşçileri ” isimli çalışması ile tuğla işçilerinin zorlu yaşamına izleyenleri konuk ederken, kreatif fotoğraf dalında ülkemizde birçok fotoğraf sanatçısına ilham veren eserlerden oluşan “Creative works’’ isimli çalışması ile de izleyenleri düşsel bir yolculuğa çıkardı. Büyük bir ilgi ve beğeni ile izlenen sunumların sonrasında İlhan Maraşlı sunumları hakkında izleyenlere detaylı bilgiler verdi. Soru cevap şeklinde geçen söyleşi sonrası sanatçı, Bodrumlu sanatseverlere güzel bir sürpriz yaparak daha önce hiçbir yerde sunumu yapılmamış olan “Büyük Saat Ciğercileri’’ isimli belgesel fotoğraf çalışmasının gösterisini ilk kez Bodrum’da izleyicilere sundu.
Etkinlik sonrasında İlhan Maraşlı’ya BODFAD Başkan Yardımcısı Ahmet Çağlar tarafından “Teşekkür belgesi” takdim edildi.
İlhan Maraşlı Kimdir?
İlhan Maraşlı; AFIAP Adana doğumlu, reklam sektöründe çalışmakta, AFAD Üyesi, ulusal ve uluslararası birçok ödül sahibi, fotoğrafla mesleği gereği uzun yıllardır iç içe. Yaklaşık 2006 yılından bu yana aktif bir şekilde toplumsal, yaşam ve yaratıcı fotoğraflar üretmekte…
Bakış açısı olarak “Fotoğrafın Dili Olmalı ve Konuşmalı” diye düşünüyor. Özellikle hayata geniş açı ile bakmayı ve geniş açının vermiş olduğu avantajları fotoğraflarındaki öykülerinde yorumlamayı seviyor.
“Siyah Beyaz Yaşamlar, Kırpık Kanatlar, Kadın Başarır (Manş Denizini Yüzerek Geçen İlk Türk Kızı Nesrin Olgun Arslan’ın Başarı Öyküsü) Sanat Danışmanı S. Haluk Uygur, Akrabalarım Nerede (İlhan Maraşlı /Ali İhsan Ökten), Hayata Dair, Tuğla İşçileri, Creative Works” çalıştığı projelerden.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest