dilek-cebeciBodrum’da sanat ve kültür etkinliklerinin daimi takipçisi olan ve bunları gönüllü olarak haberleştirip tüm Bodrum yerel basınıyla paylaşan Dilek Cebeci (67)dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda etti.

Aynı zamanda Bodrum Defne Sanat Galerisi’nin de sahibi olan Dilek Cebeci bugün 3Haziran Cuma günü ikindi namazını müteakiben Bitez Rüştü-Gülsevim Kaynak Cami’nde kılınacak cenaze namazının ardından Bitez Mezarlığında toprağa verilecek.

Bodrum’a Defne Sanat Galerisini kazandıran Dilek Cebeci 1949 Zonguldak’ta doğdu. Orta öğrenimini Zonguldak Ticaret Lisesinde ve Zonguldak Mehmet Çelikel Lisesi’nde yaptı. 1965’de liseyi bitirdikten sonra İstanbul Devlet Mimar Mühendis Akademisi Işık Mühendislik Yüksek Okulunda İnşaat Mühendisliği’nde öğrenimine başladı. Öğrencilik yıllarında İnş. Y. Müh. İrfan Balioğlu’nun bürosunda çalıştı. 1971’de İnşaat Mühendisi oldu. İstanbul’da kendi bürosunu açarak iş hayatına atıldı. Askerlik görevinden sonra da proje, kontrolluk ve taahhüt işlerine devam etti. Birçok projeye imza attıktan sonra 1997 yılında Bodrum’a yerleşti. Bodrum’da sanat haberlerini takip etmeye başladı.

Bodrum’da Bugün Ailesi olarak ailesine, sevenlerine ve tüm Bodrum basını ile kültür-sanat camiasına baş sağlığı dliyoruz.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest