aile-iciBodrum Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde ilki düzenlenen “21. Yüzyılda Aile İçi X-Y-Z İlişkiler” adlı seminerin ikincisi, Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bodrum Belediyesinin daha çok anne ve babalara yönelik olarak düzenlediği aile semineri, Yalıkavak’ın ardından Bodrum’da devam etti. Çocuk Sağlığı ve Eğitimi Uzmanı Esra Savaşan tarafından verilen 21. Yüzyılda Aile İçi X-Y-Z İlişkiler adlı seminerde slayt gösterileri eşliğinde kuşak farklılıkları ile aile içinde çocukların ve gençlerin gelişimi hakkındaki konulara değinildi. İletişim, çocuk gelişimi, teknolojinin yanlış kullanımı ana başlıkları altında düzenlenen seminere vatandaşlar ilgi gösterdi.
Seminer hakkında bilgi veren Esra Savaşan; teknolojinin günümüzdeki yerine, artı ve eksilerine dikkat çektiği açıklamasında şunları söyledi: “Teknolojinin hayatımızda birçok artısı var ancak bunun yanı sıra birçok da eksisi var. Artık bir masa başında oturup birlikte televizyonda bir şeyler izleyip yemek yediğimiz akşamları kaybettik. Neredeyse artık herkes kendi odasında yemeğini yiyor. Bu da birbirimizle aile bireyleri gibi yaşayan değil, ev arkadaşları gibi yaşamamıza neden oluyor. Bu yüzden de aile içinde birbirimizi daha az tanıyoruz.”
Seminer, soru cevap şeklinde yapılan çeşitli diyaloglarla sona erdi.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest