calismaBodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yağan yağmurların ve su taşkınlarının neden olabileceği olumsuzluklara karşı önlem almak amacıyla çalışmalarını ilçe genelinde sürdürüyor.

Bodrum ilçe merkezi ve Yalıkavak Mahallesi’nde devam eden çalışmalar kapsamında Fen İşleri ekipleri, merkezde yer alan İbrahim Özkeskin Meydanı’nda bakım onarım çalışması yaptı. Çalışmalar süresince kış aylarında zarar gören taşların mevsimsel şartlar nedeniyle aşınarak yerinden çıkması ve kırılması üzerine taşlar yenilendi, mevcut kullanılabilir durumda olan taşların ise sağlamlaştırılarak bakımları yapıldı.
Yalıkavak Mahallesi’nde de çalışmalarını sürdüren ekipler, 42. Sokak’ta yağan yağışlarla oluşabilecek su birikintilerine karşı gerekli önlemleri aldı. Suların sokakta birikmeden bölgedeki dereye akmasını sağlamak amacıyla sokağa su tahliye boruları döşeyen ekipler, açık kanalların üzerini ise betonla kapladı. Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı B1 ekipleri tarafından yapılan çalışmaların en kısa sürede tamamlanması planlanıyor.
Ekiplerin sezon öncesinde çalışmalarını ilçe genelinde bölge bölge sürdüreceği bildirildi.

park-bahcelerBodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, mevsimlik olarak çevre düzenleme ve bakım çalışmaları yapıyor.

Mevsimsel şartlar nedeniyle zarar gören park, bahçe ve yeşil alanlarda bakım çalışmaları yapan Bodrum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Bodrum İskele Meydanı ve çevresinde bulunan yeşillik alanlardaki zararlı otları toplayarak ağaç budama çalışmaları yapıyor. Bodrum genelinde bölge bölge süren çalışmaların tamamlanmasının ardından bu alanlara her mevsim farklı çiçeklerin dikilmesini planlayan ekipler, menekşe dikim çalışmalarına da hız verdi. Ekipler, ilçe genelinde uygun alanlara yaklaşık 2000 kasa menekşe dikmeyi planlıyor.
Kış aylarında Bodrum genelinde palmiye zararlıları ile mücadele eden ve palmiyelerin budamalarını yapan ekipler, çalışmalar kapsamında mevsimsel şartlara uygun çeşitli türden ağaçların da bakımlarını tamamlıyor. Sezona hazırlık kapsamında Bodrum Merkez’den başlatılan çalışmalar, ilçe genelinde bölge bölge gerçekleştirilerek devam ediyor.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest