muhtarlarBodrum Belediye Başkanlığı tarafından her ay düzenli olarak yapılmaya devam eden Bodrum Belediyesi Muhtarlar Toplantısına bu ay MUSKİ yetkilileri de katıldı.
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesinde düzenlenen toplantıda Bodrum Yarımadası’ndaki muhtarlarla bir araya geldi. Her ay yapılan değerlendirme toplantısının Mart ayı buluşmasına Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Kemal Orman, İsmail Altındağ, Taner Uslu ve Turgay Kaya, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz, Bodrum Belediyesinin ilgili müdürlerinin yanı sıra Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü yetkileri de katıldı.
MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Cem Yaşar, toplantıda yaptığı konuşmada muhtarlara, MUSKİ olarak Bodrum’da kapsamlı bir çalışmanın yapılacağını belirterek; “Bodrum’da problemli bölgelerdeki tüm kanalizasyon sistemini yenileyeceğiz ve tüm atıklar tek bir tesiste toplanacak. Turgutreis’te yüz bin metreküplük modern bir tesis yapmayı planlıyoruz. Günlük ve anlık çözüm için değil, uzun yıllar hizmet edecek bu tesislerin yapım çalışmaları önümüzdeki sene başlayacak. Proje çalışmaları ile finansal çalışmaların uzun bir süreç alması sebebiyle arıtma tesisi inşaatına 2016 yılında başlanacak. Ama 2015 yılında özellikle yaz aylarında yaşanacak kanalizasyon sıkıntılarının çözümü için tedbirler almaya çalışacağız” dedi.
“DESTEĞE HAZIRIZ. AMACIMIZ HALKIMIZI MAĞDUR ETMEMEK”
Bodrum’un bir dünya markası olduğunu ve Bodrum’da kanalizasyonla ilgili problemin hızlıca çözülmesi gerektiğini belirten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Son günlerde özellikle altyapı konusunda şikayetler hızla arttı. Bu kış yaşanan aşırı yağış, bu sıkıntıyı daha da arttırdı. Bugün yaptığımız toplantıya MUSKİ yetkilileri de katıldılar. Katılımları için öncelikle kendilerine teşekkür ederim. Kanalizasyon sıkıntısının en çok yaşandığı yerler Akyarlar, Turgurtreis ve İslamhaneleri. Bu bölgelerde altyapının tamamlanıp çok kapsamlı bir tesis yapılması gerekir. Ancak bu tesis 2016 yılında yapılacak ise Bodrum Belediyesi olarak 2015 yılında yaşanılacak sorunlar için MUSKİ’ye destek olacağımızı söyledik. Vidanjör sayısı yetersiz ise biz Bodrum Belediyesi olarak sıkıntılı mahallelerimize imkanlarımız doğrultusunda vidanjör kiralayabiliriz. Eğer MUSKİ arıtma tesislerine boşaltım için Bodrum Belediyesine izin verirse biz dört vidanjör kiralayarak bölgede yaşanan sorunları giderebiliriz. Buradaki amaç, halkımızı mağdur etmemek; bunun için kurumlar arası iletişimimizi sık aralıklarla devam ettirmeliyiz.” şeklinde konuştu.
Başkan Kocadon, turizm açısından sıkıntı yaşanmaması için de tedbirler alınması gerektiğini ifade ederek, “Her ne kadar basından turizm konusunda sıkıntılar olduğunu okuyorsak da ben Bodrum’da her hangi bir sıkıntının yaşanmayacağına inanıyorum. Çünkü yurtdışı fuarlarında, özellikle Almanya/Berlin Fuarı’nda yaptığımız tanıtım çalışmaları sırasındaki görüşmelerde, tarifeli uçakların ve özel sektörün uçaklarını ikiye katlaması, Bodrum’da turizmin iyi olacağını gösteriyor. Almanya uçak sayısını arttırıyorsa diğer ülkeler de sayılarını arttırabilir. Bu sebepten dolayı basında çıkan haberler sebebiyle moral ve motivasyonumuzu kaybetmeyelim. Çalışmaya devam edelim.” dedi.
Toplantıda ayrıca Bodrum Belediyesinin mahallelerde yapmış olduğu çalışmalar hakkında muhtarlara bilgi verildi. Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz, her ay düzenli olarak muhtarları dinleyen ve mahallelerde yaşanan her soruna belediyenin imkanları doğrultusunda destek olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a tüm muhtarlar adına teşekkür etti.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest