bodrum-belediyesi-personeline-kurtarma-egitimi-_6515_dhaphoto2Bodrum Belediye personeline, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) tarafından enkaz kaldırma ve kurtarma eğitimi verildi.

AKUT Bodrum ekibi tarafından Bodrum Belediyesi personeline, AKUT Bodrum Operasyon Merkezi’nde enkaz kaldırma ve kurtarma eğitimi verildi. Eğitimde ilk olarak enkaza yaklaşma ve arama teknikleri hakkında bilgiler verilirken acil durum lojistiği ve kurtarma ekipmanları da tanıtıldı. Ayrıca personele, herhangi bir afet durumunda enkaz altında kalan kişilere nasıl ulaşıp müdahale edileceği hakkında bilgilerin verildiği eğitimde, acil müdahalelerde dikkat edilmesi gereken hususlara tek tek değinildi.

Enkaz eğitimine, Fen İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nden toplam 30 personel katıldı. 5 Ekim 2015 tarihinde başlayan ve AKUT ekibi tarafından verilen enkaz eğitimi 11 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek. 5-9 Ekim tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Ortakent Toplantı Salonu’nda teorik derslerin verileceği eğitimin yanı sıra 10-11 Ekim günlerinde AKUT Bodrum Operasyon Merkezi’nde uygulamalı olarak eğitim verilecek.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest