ritimÜnlü davulcu Aydın Karabulut ve Perküsyoncu Erhan Akhan İstanbul’da kurdukları ‘Drumcircleİstanbul’u Bodrum’a taşıyor.

Herhangi bir vurmalı çalgı, ritim tutulabilecek her türlü materyalle veya insanların kendi vücutlarıyla bile yapabildiği ‘Drumcircle’ Bodrumluların da yoğun ilgisini çekecek gibi gözüküyor. Yaklaşık 30 kişinin katıldığı tanıtım eğitimine katılanların ise eğitim sonunda hayli eğlendikleri gözlerinden okunuyordu.

‘Drumcircle’ın herkesin yapabileceği, kendisini ritimlerle ifade edip eğlenebileceği bir paylaşım olduğunu belirten Aydın Karabulut, Bodrum’da yeni başlattıkları proje ile ilgili şunları söyledi: “Bu aslında bir takım projesi. Bu takım projesini Bodrum’da büyütmeyi düşünüyoruz. Projemizin içinde asıl amaç şu: Bodrum’da marinanın orada başlayıp katlana katlana kalenin oraya kadar 20 bin 30 bin kişiye tencere ve tava çaldırıp kalenin orada konserli final yaptırmak, burada bir takım insanları eğitip sahneye koymak. Yani sahneden izleyenleri izlemelerini sağlamak, sahnenin keyfini yaşamalarını istiyoruz. İzlerken izlemeyi öğrenecekler, zamanlama öğrenecekler, çok da güzel bir spordur ayrıca. Bodrum’da da mutluyuz ve inşallah güzel geçecek.”
Eğitimi Bodrum’da bulunan bir gece kulübünde akşamüstü saatlerinde verecek olan Aydın Karabulut ve Erhan Akhan, “Şimdi olayımız şu: olayımız zaman, bütün olayımız zaman. Zaman ne? Bildiğimiz kolumuzdaki saat, duvardaki saat, zaman. Zaman olayı çok monoton bir şeydir. Sonsuzdur, hep böyle gider. Soyut bir kavram bildiğiniz gibi. Hiçbir şekli yok, gözle görülebilir, elle tutulabilir bir yanı yok. Ritim denilen şey de bu zamanın manipüle edilmiş hali biz insanlar tarafından. Bunu nasıl manipüle ediyoruz? Bildiğiniz ilkokul aritmatiğini kullanarak. Tüm olayımız bu” dediler.
Haftada bir gün yetişkinlere verilecek eğitimler dışında çocuklara da ritim eğitimi verecek olan Karabulut ve Akman eğitimlerde başarılı olan Bodrumlularla yaklaşık bir ay sonra sahneye de birlikte çıkacaklarını belirttiler.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest