cemal-uslu-cenaze-(10)Bodrum’da, eğitime katkıları nedeniyle 2009 yılında TBMM tarafından üstün hizmet madalyası ile ödüllendirilen ve tedavi gördüğü hastanede dün kalp yetmezliğinden 91 yaşında yaşamını yitiren Cemal Uslu, yakınları, öğrenciler, öğretmenler ve sevenleri tarafından son yolcuğuna uğurladı.

2005 yılında Bodrum’a, eşi ve kendi adına bir ortaokul ve spor salonu yaptıran, ilçenin ilk inşaat malzemesi satan tüccarlarından, hayırsever Cemal Uslu, Özel Bodrum Hastanesi’nde dün saat 00.30 sıralarında yaşamını yitirdi. TBMM tarafından eğitime verdiği destekten ötürü 2009 yılında eşi Mahinur Uslu ile birlikte Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen ‘eğitim dede’ olarak da tanınan Cemal Uslu için bugün ikindide Bodrum Adliye Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze töreni öncesinde Mahinur-Cemal Uslu Ortaokulu öğrencileri Uslu’nun eşi Mahinur Uslu’yu Atatürk Caddesi’ndeki evinde karanfillerle ziyaret edip, başsağlığı diledi. Daha sonra, ‘Seni unutmayacağız Cemal Amca’, ‘Kalbimizde yaşayacaksın’, ‘Seni, okulunla yaşatacağız’ yazılı pankartlar ile Cemal Uslu’nun begonvillerle donatılmış çerçeveli bir fotoğrafını taşıyarak Bodrum cadde ve sokaklarında yürüyen öğrenciler, cenaze namazının kılınacağı Adliye Camisi’ne geçti.

Buradaki törene Uslu’nun yakınları ile Mahinur-Cemal Uslu Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, TÜRSAB Bodrum İlçe Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel, Uslu’nun aynı zamanda akrabası da olan Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Başkanı Galip Gür’ün de aralarında bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi katıldı. İkindide kılınan namazın ardından Uslu’nun bir süre omuzlarda taşınan cenazesi Gümbet Türbe Mezarlığı’na götürülüp, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze töreninin ardından bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon; Uslu’nun, Bodrum’un eğitim- kültürüne damga vuran üç beş kişiden biri olduğunu vurgulayıp, “Son nefesine kadar eğitim için neler yapabileceğini düşünüyor, onu konuşuyorduk. Cemal Amca gibi değerlerimiz kolay gelmiyor. Son yolculuğuna yine onu ‘Çocuklarım’ dediği öğrenciler uğurladı. Böyle değerlere sahip olduğumuz için ilçe olarak çok gururluyuz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest