bodrum-dans-festivali-(5)Bodrum Belediyesinin destekleri ve Bodrum Dans Kulübü tarafından organize edilen ve bu yıl 16′ncısı gerçekleştirilen uluslararası Bodrum Dans Festivali renkli görüntülerle devam ediyor.

Festival kapsamında Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ve Turgutreis Meydanı’nda çeşitli dans etkinlikleri düzenleniyor. Festivalin 3’üncü gününde festivale katılan yerli ve yabancı gruplar Kumbahçe Mahallesi’nden başlayarak Cumhuriyet Caddesi üzerinden Bodrum Kalesi’ne kadar yürüyerek kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.
Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde yaklaşık 800 kişinin izlediği dans gösterileri öncesi, Afyon Dinar Belediye Bandosu çaldığı şarkılar ile seyircileri coştururken, Dinar Bando Şefi’nin İstiklal Marşı’nı şiir olarak okuması da izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Dinar Belediye Bandosu’nun gösterisinin ardından festivale katılan ülkeler ve dans grupları ülke bayraklarıyla birlikte seremoni için sahneye çıktı. Seremoni sonrası 10’uncu Yıl Marşı eşliğinde kulislere giren dans grupları sırayla sahne aldı.
Yunanistan, Bulgaristan, Ukrayna, Kırgızistan ve Estonya’dan yabancı ve Türk grupların dans gösterileriyle devam eden gece yaklaşık 3 saat sürerken birçok dans grubu yoğun alkış alarak izleyenlere güzel bir gece yaşattı.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest