kapilar-1Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Bodrum Art Ajanda Kültür ve Sanat Dergisi tarafından organize edilen “Bodrum Kapıları” konseptli fotoğraf yarışması sonuçlandı. 

70 civarında yarışmacının 500’ün üzerinde fotoğrafla katıldığı yarışmada 18 fotoğraf finale kaldı. Jüri üyeleri birincilik ödülünü bir haber kameramanı olan Serdar Hoşcoşkun’un Yalıkavak merkezde çektiği fotoğrafa verdi.
Yarışmanın birincisi Serdar Hoşcoşkun gazetecilere yaptığı kısa açıklamada “Meslek olarak haber kameramanlığı yapıyorum. Şans eseri bu kadar güzel bir kapıyı buldum ve çektim.” dedi.
Yarışmayı organize eden Bodrum Art Ajanda Kültür ve Sanat Dergisi sahibi Necmi Cavlı şunları söyledi:
“Bu kültür ve sanat dergisin bir projesiydi, fotoğraf yarışması Bodrum Kapıları. Yarışmaya 300’e yakın fotoğraf katıldı. 70’e yakın fotoğrafçıdan ve içlerinde jüri ile, 4 kişilik bir jüri ile bir fotoğraf seçtik, arkamda gördüğünüz fotoğraf seçildi birinci olarak. Diğer sergiye seçilen fotoğraflarla da bu sergiyi organize ettik. İyi bir katılım var, memnunuz. Güzel şeyler yapmak lazım. Hep insanlar Bodrum’dan almaya geliyor. Önemli olan biraz da yaşadığımız yere bir şeyler vermek, katkıda bulunmak. Biz de bu doğrultuda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.
Birbirinden güzel oymalı ahşap kapıların ölümsüzleştirildiği fotoğraflardan oluşan sergi, bir hafta boyunca Bodrum Art 212 Sanat Galerisi’nde ziyaretçilere açık olacak.

Haber: İHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest