bodrum-kos-dostluk-(10)

Kos Müslümanları Kültür Dayanışma ve Kardeşlik Derneği’nin talep ettiği malzemeler, Bodrum Belediyesi tarafından karşılandı.

Talebi değerlendiren Bodrum Belediyesi, Kos (İstanköy) Müslümanları Kültür Dayanışma ve Kardeşlik Derneği’nin ihtiyaçlarının giderilebilmesi için çalışma başlattı. Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri belirtilen ihtiyaçları Kos-Bodrum feribotuna yükleyerek dernek üyeleri tarafından teslim alınmak üzere Kos’a ulaştırdı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’a en yakın komşu ada Kos ile dayanışma içinde olmaktan dolayı son derece mutlu olduğunu ifade etti.

Kos (İstanköy) Müslümanları Kültür Dayanışma ve Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş ve Yönetim Kurulu Üyesi Aytül Haydaraki, geçtiğimiz günlerde kültürler arası iletişimi geliştirmek amacıyla Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etmişti. Dernek olarak amaçlarının iki komşu ada arasındaki kültürel etkileşimi ve dostluk bağlarını güçlendirmek olduğunu ifade ederek Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile fikir alışverişinde bulunmuştu. Yapılan bu ziyaretin ardından ise dostluk ve dayanışmayı artırmak için çalışma başlatıldı.

 

Paylaş
  • gplus
  • pinterest