bodrum-odpde-erdogan-donemi-_3407_dhaphoto2Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Bodrum İlçe Kongresi’nde, jeoloji mühendisi Mustafa Erdoğan başkan seçildi.

ÖDP Bodrum İlçe Başkanlığı seçimlerine tek listeyle gidildi. Mevcut Başkan Mehmet Çilsal aday olmazken; jeoloji mühendisi, evli ve iki çocuk babası 59 yaşındaki Mustafa Erdoğan adaylığını koydu. 67 üyenin oy kullandığı seçimde, Erdoğan başkan seçildi. Erdoğan’ın yönetim kurulu; Mehmet Çilsal, Oktay Akgül, Çiğdem Bostan, Gülsüm Öztürk, Okan Manzak ve Mehmet Bilge’den oluştu.

Seçimin ardından açıklama yapan Erdoğan, ülkenin Ortadoğu’da büyük bir bataklığa saplandığını belirterek, “Yurtta Barış Dünyada Barış ilkesini rafa kaldıran AKP hepimizi adeta kıyamete doğru sürüklemektedir. Bu gerici hegemonya en küçük bir umut ışığı dahi bırakmadan toplumun tüm direnen kesimlerini bastırmaya, itiraz eden herkesi diz çöktürmeye, tüm ilerici özgürlükçü birikimleri yok etmeye çalışıyor. Bir anlamda tüm toplumun geleceğini teslim almak istiyor. Bu ülkede hala devrimciler var ise umut da var demektir, özgürlük ve demokrasi adına asla umudumuzu yitirmedik, mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Haber: DHA

Paylaş
  • gplus
  • pinterest