saglik-vakfi-(11)Bodrum Sağlık Vakfının öncülüğünde, Bodrum Belediyesinin destekleriyle hayata geçirilen Korumalı İşlik Projesinin temel atma törenine katılan Başkan Mehmet Kocadon, “Karşılıksız sevginin ne demek olduğunu onlarla tanıştığım gün öğrendim” diyerek projenin herkese hayırlı uğurlu olmasını diledi. 

Bodrum Belediyesi desteğiyle Bodrum Sağlık Vakfının Korumalı İşlik Projesi kapsamında Turgutreis Mahallesi Bahçeler Mevkii’ne yapılacak olan Bodrum Sağlık Vakfı Meslek Kazandırma Atölyeleri’nin temel atma töreni düzenlendi. Törene, Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Salih Biçer, Doğuş Grubu Marinalar Koordinatörü Ali Erkan Bezirgan, Başkan Mehmet Kocadon’un eşi Hülya Kocadon, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, oda, dernek ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Ahmet Biçer: “Alacaklı doğan engelli yavrularımıza, borcumuzu ödeyeceğiz”

Bodrum Sağlık Vakfı Başkanı Ahmet Salih Biçer, protokolün engelli anneleri olduğunu belirterek, “Engelliliği biliyor değildik. Aramızda engelli çocuğu olan kimse yoktu ama farkına vardık ki bir borcumuz var. Sağlıklı yaşayan, sağlıklı çocukları olan herkesin bu topluma borcu var. Engelliler, hiç hata yapmadılar bugüne kadar ve hiç kimseyi kırmadılar. Onlar hiç ağlamadılar ve kimseyi üzmediler. Onları suratı asık hiç görmedim, umutlarını hiç kaybetmediler ama arkadaşlarıyla da doya doya koşturamadılar, onların oyunlarını oynayamadılar. Alacaklı doğan engelli yavrularımıza, borcumuzu ödeyeceğiz.” dedi.

Mehmet Kocadon: “Üretiyor, karşılığını alıyor ve kendi ayakları üzerinde duruyorlar”

Sevmenin, inanmanın ve mücadele etmenin en önemli etkenler olduğunu ifade ettiği konuşmasında Başkan Mehmet Kocadon ise şunları söyledi:
“Değerli Bodrum halkı, özellikle şunu söylemek isterim ki; sevdiğiniz kadar sevilirsiniz ve her şeyin başı da sevgi, inanmak, mücadele etmektir. Yerel yönetimde 15. yılımı doldurdum. Bu 15 yıl içinde birçok kuruluşla çalıştım, birçok dernekle temel attık ve birçoğunu da hayata geçirdik ama can-ı gönülden söylemek isterim ki; karşılıksız sevginin ne demek olduğunu ben onlarla tanıştığım gün öğrendim. Gözlerindeki bakış, gözlerindeki sevginin ne kadar içten bir sevgi olduğunu, onlarla okula gitmeye başladığım zaman gördüm. Onun için hep onların yanında oldum ve olmaya da devam edeceğim. Bu süreç içerisinde de yaptığımız bu güzel çalışmalarda ve eğitimlerde özellikle o yavrularımızın, o kardeşlerimizin artık kendi başlarına yolda yürümeleri beni o kadar mutlu ediyor ki… Bir bakıyorum, dolmuşta tek başına gidiyor artık; bir bakıyorum, futbol maçında tribünde yanıma oturuyor; bir bakıyorum, cep telefonuma mesaj gönderiyor. Kimisi ‘Mehmet Amca’, kimisi ‘Mehmet Ağabey’, kimisi de ‘Başkanım’ diyor. İşte bunların hepsi, değerli eğitmen ve velilerimizin iş birliği içerisinde verdikleri mücadele ile oluyor. Hepsini bir kenara bırakabilirdik ama bugün bakın, artık şiir yazan kardeşimden seramik öğrenen kardeşime kadar bir sürü evlatlarımız oldu ve artık onlar kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorlar. Emeklerinin karşılığını almaya başladıkça onların da üretken bireyler olduklarını hep beraber görüyoruz. Onun için bu güzel temel atma töreninde, bu güzel çocuklarımızı bugünlere getiren bütün arkadaşlarıma, emeği geçen herkese, özellikle de eğitmen arkadaşlarıma ve çocuklarını yalnız bırakmayan ve onlara inanan velilerine bir kere daha teşekkür ediyorum. Bu güzel atölyenin hepimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan ise temel atma töreninin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü gibi anlamlı bir tarihe denk gelmesinden dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu vesileyle bu yapının oluşturulmasında emeği geçen tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Temel atma töreninde, yerel yöneticiler ve vatandaşlar el arabasından küreklerle aldıkları çimentoyu, yapılacak olan Bodrum Sağlık Vakfı Meslek Kazandırma Atölyeleri’nin temeline attılar.

Paylaş
  • gplus
  • pinterest